Tenis ve golf sporlarıyla ilgilenenler için güzel bir haberimiz var. Giyilebilir Zepp sensörü ve yardımcı uygulaması aracılığıyla artık yaptığınız vuruşlara dair detaylı bir rapor görüntüleyebileceksiniz.

Zepp, golf eldivenine ya da tenis raketinin sapına yerleştirilerek kullanılan küçük bir sensör. Bluetooth aracılığıyla telefonunuzla eşleştirebildiğiniz bu sensör, kullanıcıların yaptığı sporu (tenis, golf, baseball) geliştirebilmeleri adına yararlı ipuçları sunuyor. Özellikle vuruş açınızı 3D olarak görüntüleme seçeneği, bu ipuçlarını daha da değerli kılıyor diyebiliriz.

Zepp

Zepp, kullanıcıların sunduğu hizmetten daha iyi yararlanabilmeleri için geçtiğimiz günlerde Zepp Insights uygulamasını güncelledi. Getirilen yeni özellik, kullanıcının antrenman verilerini haftalık rapor haline döküyor. Ayrıca profesyonellerle çekilen videolu anlatımlar ve alıştırma tavsiyeleri de, kullanıcının tekniğine ait problemleri çözmesinde kolaylık sağlıyor. Zepp’in CEO’su Jason Fass, uygulamaya getirilen özellikleri şu şekilde tanımlıyor;

“Giyilebilir spor teknolojisi, sürekli olarak gelişiyor. Bizim amacımız, uygulamamızın içeriğine bağlı olarak kullanıcıya, topladığı verileri işleyebilecek bir sensör sunmak. Buna bağlı olarak biz de, topladığımız veriyi tavsiyeye dönüştürüyoruz.”

Zepp’in uygulamasına getirdiği bu özellik aslında giyilebilir teknoloji sektörünün genelinde benimsenmeye başlandı. Kimi araştırmalar gösteriyor ki; kullanıcılar aldıkları cihazları ilk 3-4 aylık süreç içerisinde ürünleri kullanmamaya başlıyor. Durum böyle olunca üreticiler geliştirdikleri cihazların kullanılabilirlik süresini uzatmak için yeni çarelere başvuruyorlar. Bu sebeple geliştirilen cihazların çoğunluğu, kullanıcıya faydalı olabilecek bilgiler sunuyor; yani bir bakıma koçluk yapıyor. Eğer siz de tenis ya da golf sporları ile ilgileniyorsanız, Zepp’i sitesi üzerinden 149.99$’a satın alabilirsiniz.

Tenisçilere Özel Raket: Babolat

Kulağınızdaki Egzersiz Danışmanı: Jabra Sport Pulse

Görsel Kaynak: http://www.iworldonline.com.au/