SAP (Sistemler, Uygulamalar, Ürünler), şirketin Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan oluşan Güney EMEA Bölge Başkanlığı görevine Steve Tzikakis’in boş kalan koltuğuna Claudio Muruzabal’ı atadı. Steve Tzikakis, farklı bir liderlik fırsatı için SAP’den ayrılmıştı.

SAP, son beş yılda Güney EMEA* bölgesinin iş hacmini iki kat artırdığı biliniyor. SAP, Türkiye de dahil olmak üzere 75 ülkede, 24 ofis ve yaklaşık 5.000 çalışan ile işlerini yürütmektedir.

Claudio Muruzabal Kimdir?

Teknoloji sektöründe çeyrek asırdan fazladır liderlik deneyimine sahip bir kişilik olan Claudio Muruzabal, SAP’a 2015 yılında SAP Latin Amerika ve Karayipler Başkanı olarak katılmıştı. SAP’ın Latin Amerika bölgesinde ciddi ve büyük başarılara imza atan Muruzabal, teknoloji odaklı inovasyonun iş dünyasındaki rolü konusunda vizyoner bir isim haline geldi.

Muruzabal, SAP’a katılmadan önce, NEORIS‘de CEO‘luk  görevini yürütmekteydi. NEORIS ise başarılı bir küresel yönetim ve BT (Bilişim Teknolojileri) danışmanlık şirketidir. Muruzabal, eğitimin, girişimciliğin ve çeşitliliğin teşvik edilmesini güçlü bir şekilde desteklemiştir. Daha sonra, Muruzabal, HITEC (Misafirperverlik Endüstrisi Teknoloji Fuarı ve Konferansı) tarafından belirlenen, Latin Amerika ve İspanya BT sektörünün  En Etkili ve En Önemli Top 50 Hispanik (İspanyol Kökenli) Profesyoneller listesinde yer aldı. Daha sonra, 2019’da Yılın Teknoloji Lideri Bravo Award’ın sahibi oldu.

SAP’ın Müşteri Başarısından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan Adaire Fox-Martin, “Claudio Muruzabal’ın liderliği, sağlam ilişkiler kurmayı, müşterilerimize tatmin edici sonuçlar ve olağanüstü tecrübeler sunmayı hedefliyor. Güney EMEA bölgesindeki müşterilerimizin Claudio’nun uzmanlığından büyük bir değerve kazanım elde edeceklerine eminim. Steve Tzikakis, SAP’de görev yaptığı 12 yıl boyunca müşterilerimiz için çok ciddi ve güzel sonuçlar elde etti. Önümüzdeki yıllarda da kendisinin müşterilerimize ve SAP’a yaptığı katkıların etkisi devam edecektir.” dedi.

Muruzabal yeni göreviyle ilgili yapılan röportajında bazı açıklamalarda bulundu. Muruzabal, “23 binden fazla müşterimizin ve 19 binden fazla iş ortağımızın bulunduğu Güney EMEA bölgesinde bu yeni görevi üstlenmekten onur ve heyecan duyuyorum. Güney EMEA, SAP için dinamik bir pazarı temsil ediyor ve bu bölgede önemli büyüme fırsatları var. Müşterilerimizin SAP’a yaptıkları yatırımdan fayda sağlamalarına ve potansiyellerinin tamamına ulaşmalarına yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

Claudio Muruzabal’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

*Güney EMEA Bölgesi: Güney Avrupa ( İtalya, İspanya, Portekiz, Türkiye, Yunanistan, İsrail), Orta Doğu ve Afrika’yı içermektedir.