Çin’in en popüler cep telefonu markalarından olan Xiaomi’nin yeni telefonu Mi 4’ü tanıttığı basın toplantısında, piyasaya sürecekleri Xiaomi Mi Band adındaki akıllı bilekliklerinin de duyurusunu yaptı.

Çok sade bir tasarıma sahip olan Mi Band, diğer akıllı bilekliklerde olduğu gibi sizin uyku düzeninizi takip edip, fitness değerlerinizi Bluetooth teknolojisiyle cep telefonunuz üzerinden gösterebiliyor. Suya dayanıklı olan ürünü alarm olarak da kullanabiliyorsunuz. Bu akıllı bilekliğin diğerlerinden farkı ise şarjı ve fiyatı. Standby modunda 30 gün boyunca dayanabilen akıllı bilekliğin fiyatı sadece 13$. Deri kayış seçeneği de sunan ürünün fiyatının, piyasadaki akıllı bilekliklere oranla gayet uygun olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ek olarak, akıllı bilekliğinizin bulunduğu elde cep telefonunuzu taşıyorsanız; cep telefonunuzun tuş kilidi otomatikman açılıyor. Diğer eliniz için çalışmayan bu özelliğin, ilk kez Xiaomi Mi Band tarafından kullanılacağını belirtmekte fayda var.

xiaomi mi band

Gelişmekte olan akıllı bileklik pazarında Xiaomi Mi Band; diğer akıllı bilekliklerden ayrılan özellikleri, renkli kayış seçenekleri ve fiyatıyla ses getirme potansiyeline sahip. Ürünün ne zaman satışa sunulacağına dair henüz resmi bir bilgi olmasa da, şimdiden ne kadar talep göreceğini merakla bekliyoruz.

Görsel kaynak: thenextweb.com