Fransız Withings markasının Pulse O2 adındaki akıllı takip cihazına sitemizde yer vermiştik. Sunduğu özellikleriyle dikkat çeken markanın bir diğer ürünü de Withings Activite. Bu saat sunduğu özelliklerinin yanında, şık tasarımıyla da diğer saatlerden ayrışıyor.

Klasik bir saat tasarımına sahip olan Activite, aynı zamanda bir aktivite takip cihazı. Yani o klasik görünümünün ardında yatan algılayıcılar sayesinde, yaktığınız kaloriyi, koşu mesafenizi ve uyku döngünüzü ölçümleyebiliyorsunuz. Normalde bu ölçümleri takip etmek için herhangi bir cihaz kullanmayanlar, Activite’ın analog kullanımını görünce, bunu tekrardan düşünmek isteyebilirler.

Withings_activite

Withings’in CEO’su Hutchings yaptığı bir röportajda, firmanın başından beri piyasada bulunan Moto 360 ya da LG G Watch gibi saatlerin tasarımından farklı bir şey yapmak niyetinde olduğunu belirtiyor. Geçmişin tasarım anlayışı ve geleceğin teknolojilerini potasında ustalıkla eritmeyi başaran Withings Activite, Fransa’da tasarlanıp, İsviçre’de üretiliyor.

Ölçümleri görüntülemek için saati, Bluetooth LE uyumlu telefonunuz (şimdilik sadece iOS cihazlarla) ile eşleştirmeniz gerekiyor. Ürünü satın aldığınızda kullanabileceğiniz Healt Mate uygulaması, kullanıcının günlük aktivitelerini belirleme/takip etmeye ve alarmı kurmasına yardımcı oluyor. Çizilmeye karşı dayanıklı ve dokunmatik(ekrana dokunarak saati kaça kurduğunuzu görebiliyorsunuz) safir bir cam ile korunan Activite’in gövdesi paslanmaz çelikten üretilmiş. Saatin yüzeyinde bulunan küçük kadran kullanıcının günlük hedeflerinin ne kadarını gerçekleştirdiğini gösteriyor, eğer kullanıcı belirlediği hedefe ulaşırsa, sessiz bir titreşim ile uyarılıyor. Bu özelliklerine ek olarak Activite’in 5 metreye kadar suya dayanıklı olduğunu belirtelim.

Standart CR2025 düğme pili kullanan saatin pil ömrü 8 ay kadar dayanabiliyor. Bu akıllı saatin özellikle çok seyahat edenler için ise güzel bir özelliği daha var;  telefonunuz ile eşleştirdiğiniz için saat bulunduğunuz yerel saat dilimini otomatik olarak algılayabiliyor. Yukarıda değindiğimiz gibi saatin işçiliği fiyatını bir hayli yükseltiyor; sitesinde tükenmiş olarak gözüken saatin fiyatı 450$ olarak belirlenmiş. Bu fiyatın saatin özelliklerinden ziyade tasarımı için olduğunu söyleyebiliriz, bu yüzden piyasada uygun fiyata ve daha işlevsel bir akıllı saat ya da bileklik bulmanız mümkün.

Görsel Kaynak: http://www.cnet.com/