İlk olarak 2014 yılında düzenlenen Google I/O etkinliğinde tanıtılan Google Cardboard, basit karton bir kutu ile sanal gerçeklik teknolojisinden herkesin yararlanabileceğini ispatladı. Şimdi Viewbox adında yeni bir sanal gerçeklik birimi piyasaya girmeye hazırlanıyor.

Eğer kafanıza karton kutu takmanın rahatsızlık verici olduğunu düşünüyorsanız, Evomade firması tarafından geliştirilen bu yeni birimin daha rahat göründüğünü söyleyebiliriz. Viewbox da aynı Google Cardboard gibi telefonunuzu sanal gerçeklik birimi olarak kullanmanızı sağlayan bir kılıf görevi görüyor.

Birimin tasarımında neopren kullanılmış. Dalış kıyafetlerinde sıklıkla kullanılan bu materyal esnek olduğu kadar, cihazın nefes almasını da sağlıyor. Sahip olduğu bu yumuşak yapı sayesinde, cihazı katlayıp istediğiniz yere götürebilirsiniz. Kullanılan bu malzeme sayesinde Viewbox’ı gönül rahatlığıyla çamaşır makinesine atabiliyorsunuz.

 

Kickstarter üzerinde fonlama kampanyası devam eden cihazı 200 İsveç Krom’u yani 25$’a satın alabilirsiniz. Cihazın ön siparişlerinin dağıtımı 2015 Nisan ayında başlayacak. Google ile başlayan bu ucuz sanal gerçeklik anlayışının daha birçok marka ve cihaza ilham vermeye devam edecektir.

Görsel Kaynak: http://www.webnews.it/