Drone’lar hayatımıza girdi gireli artık herkes bir tane ister olmaya başladı. Lakin profesyonellere yönelik olanlarının fiyatı dudak ısırtıyor. Ama merak etmeyin, “Benim niye drone’um yok!” diyenlerden olmamanız için drone merakınızı giderecek bir liste hazırladık. Başlangıç seviyesindekiler için hazırladığımız bu listeden en uygun drone modellerine ulaşabilirsiniz.

1. Eachine E010 Mini Multikopter Seti (109TL)

Bir başlangıç drone’una sahip olmak istiyorsanız, uçuş mesafesi 30 metre olan ve yaklaşık 5 dakika – maalesef – havada kalabilen ele avuca sığan bu ürünü değerlendirmenizde fayda var.

Detaylara dronmarket adlı siteden ulaşabilirsiniz.

2. Eachine H8C Mini Drone (179TL)

Hızlı, stabil ve biraz da akıllı bir drone’a sahip olmak istiyorsanız, bu mini drone zevkli bir uçuş deneyimi sunmakta. Yasal işlem mi, bu drone için geçerli değil. Video ve fotoğraf çekiyor mu peki, Evet! :)

Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

3. RCX XX6 (162TL)

Başlangıç seviyesindekiler için en uygun ve sağlam drone modellerinden biri olan RCX XX6 40x40x3 cm boyutlarına sahip. Yaklaşık 50 metre menzile sahip cihaz 45 dakika şarj edilerek 8 dakikalık bir uçuş kalitesi yaşatır. Ek bir ücret karşılığında 3 megapiksellik kamerasına da sahip olabilirsiniz. Diğer başlangıç modellerinden ayıran özellikleri arasında LED ışıklarını söyleyebiliriz.

Detaylara hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

4. Robotzade Corby Drone Kameralı – RQ77-21 (149TL)

Kameralı bir drone olan RQ77-21 sayesinde temel multikopter manevralarını öğrenebilirsiniz ve drone dünyasına giriş yapabilirsiniz. Hem açık alanlarda hem de kapalı alanlarda kullanabileceğiniz bu drone’un geri çağırma ve takla atma özellikleri de bulunmakta. 45-60 dakikalık bir şarj süresiyle ürünü 4-6 dakika kullanabilirsiniz. Azami irtifası 70 metre olan ürünün ağırlığı ise 100 gramdır.

5. Hubsan X4 H107L (145TL)

Hubsan, 150 TL’nin altında olan en popüler drone’lardan biri. 2013 yılında piyasa sürülen model popülerliğini halen koruyor. Neden popüler? Çünkü geniş bir yedek parça ve mod yelpazesine sahip. Açık ve kapalı mekan kullanımı için de ideal bir drone. Türkiye’de satılmayan bu drone’u temin etmek için Banggood sitesi üzerinden sipariş vermeniz gerekmektedir.

6. Bayang Toys X6 (95TL)

Yerleşik pervane koruyucusu ile drone kullanmaya yeni başlayacak olanlar için ideal bir alternatif oluşturduğunu söyleyebiliriz. Bu ürünü de yurtdışından temin edebilirsiniz.


Görsel Kaynak: dronerumors.net