Ülkemizde beacon teknolojisi üzerine faaliyet gösteren ve sitemizde de yer verdiğimiz Blesh, yapmış olduğu işbirlikleriyle beacon’ların ülkemizde daha bilinir olmasına katkı sağlıyor.

Denizbank ile yapılan işbirliğiyle; Denizbank şubelerine yerleştirilen beacon’lar aracılığıyla müşteriler bankanın şubelerine yaklaşık 50 metrelik mesafeden, gerçekleştirmek istedikleri işlem için sıra alabiliyor. Söz konusu teknoloji ile Denizbank uygulamalarının yüklü olduğu iOS ya da Android işletim sistemli telefonlar üzerinden tek tuş ile sıra almak mümkün. Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Denizbank Dijital Kuşak Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, kullanıcılara maksimum kolaylık sağlama anlayışı ve yenilikçi bakış açısıyla bankacılık sektöründe ve dünyada ilk olan inovatif uygulamaları geliştirmeye devam edeceklerini belirtti.

Mobil ve freelance çalışanlar için ofis ortamı sunan Urban Station’ın da, Blesh ile işbirliğine girdiğini belirtmeden geçmeyelim. Urban Station şubelerine kurulan Blesh cihazları sayesinde, Denizbank’ın yenilikçi mobil cüzdan uygulaması FastPay’ı kullananlar, şubenin 50 metre civarına yaklaştıklarında, FastPay bildirimlerini alabiliyor. Ayrıca Urban Station’da, FastPay ile gerçekleştirilen ödemelerde yüzde 50 indirim sağlanıyor. Diğer bankaların kredi kartları da eklenebildiği için Denizbank müşterisi olmayanlar da FastPay uygulamasından yararlanabilir. Bu açık platform sayesinde, kahvenizi yudumlarken Urban Station’ın sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. İşlem başına 100TL’ye kadar indirim alabileceğiniz kampanyadan yararlanmak için elinizi çabuk tutmanızda fayda var; çünkü belirtilen kampanya Kasım ayının sonuna kadar geçerli olacak.

Ülkemizde beacon üzerine gerçekleşen gelişmeleri sitemizde yer vermeye devam edeceğiz. Takipte kalın…

Görsel Kaynak: http://www.blesh.com.tr/