Şu sıralar popüler konuların başında gelen nesnelerin interneti üzerine yurtdışında çok sayıda etkinlik yapılıyorken Türkiye’nin de ilk IoT fuarının yapılacağı açıklandı.

18 Nisan 2015’te İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek ve EESTEC LC Istanbul tarafından organize edilmekte olan etkinlikte IoT konusunda çok sayıda konferans ve sunumlar yapılacak. Ayrıca yapılacak başvurular arasından seçilecek 10 IoT çalışması proje masalarında sergilenecek ve ilk 3 proje, toplamı 4.000TL’yi bulan ödüllerle ödüllendirilecek. Şu anda başvuruları açık durumda olan IoT proje yarışması için detaylara ve başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Fuar kapsamında sergilenecek maker felsefesiyle oluşturulmuş nesnelerin interneti projelerine aynı zamanda etkinliğin direktörü olan Emir Ercan Ayar tarafından mentörlük desteği verilecek ve böylece fuar alanında sergilenecek IoT çalışmalarının daha efektif ve fonksiyonel hale gelmesi sağlanacak.

Duyurulduğu gün 130 katılımcı kaydı alan fuar, IoT konusunda geliştiricisinden meraklısına, maker’ından mühendisine herkesin bir arada olacağı bir etkinlik olacak. IoT konferanslarına ve seminerlerine katılıp IoT geliştiriciler tarafından geliştirilmiş projeleri inceleme ve geliştiricilerle tanışıp bilgi paylaşımı yapma fırsatını fazlasıyla bulacağınız bu fuarın sponsorları arasında Robotistan, 3Durak ve Wyliodrin bulunuyor.