Android Wear’ın tanıtılmasıyla her ne kadar giyilebilir teknolojiler alanında ilgi akıllı saatlere kaymış gibi gözükse de akıllı bileklikler popülerliklerini korumaya devam ediyor. Öyle ki teknoloji devi Toshiba, giyilebilir cihazların en büyük sorunlarından biri olan şarj sorununu ortadan kaldırmayı hedefleyen yeni ürünü WERAM 1100’ü Japonya’da piyasaya sürdü.

WERAM 1100’ün Özellikleri

Doğruyu söylemek gerekirse, WERAM 1100’ün özellikleri piyasadaki rakiplerinden çok da farklı değil. WERAM 1100 de daha önce sizlere tanıttığımız Jawbone UP’a benzer olarak gün boyunca ölçümler yapıyor ve bu ölçümleri Bluetooth üzerinden kullanıcının akıllı telefonuna aktarıyor. Ayrıca WERAM 1100’ün mobil uygulaması, cihaz tarafından toplanan bilgileri grafikler şeklinde görüntülemenize de olanak sağlıyor.

Toshiba WERAM 1100 gün içerisinde attığınız adımı, kat ettiğiniz mesafeyi ve yaktığınız kaloriyi ölçüyor. Üstelik cihazın mobil uygulaması üzerinden kişisel hedefler belirleyebiliyorsunuz. Belirlediğiniz hedeflere ulaştığınızda bir alarm devreye girerek sizi uyarıyor. Buna ek olarak WERAM 1100, uyku düzeninizin de bir kaydını tutuyor ve uykunuzun kalitesi ile ilgili sizi bilgilendiriyor.

Şarj Süresi 2 Hafta

WERAM 1100’ün belki de en önemli özelliği 2 haftalık bir şarj süresine sahip olması. Toshiba’nın yaptığı açıklamaya göre şirket tarafından geliştirilen özel bir sinyal işleme teknolojisini kullanan WERAM 1100’ü 2 haftada bir kez şarj etmeniz yeterli. Jawbone da, Jawbone Up24 modelinin şarjının 2 hafta dayanabileceğini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.

Şimdilik yalnızca Japonya’da satışı yapılan akıllı bilekliğin diğer ülkelerde ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz belli değil. Siyah, açık gri, mavi-yeşil ve pembe olmak üzere 4 renk seçeneği bulunan cihazın kordonunu değiştirerek ruh halinize veya tarzınıza uydurmanız da mümkün.

KAYNAK: http://www.kpopstarz.com/