Selfie hayranlarının hoşuna gideceğini düşündüğümüz bir haberimiz var. To.be camera uygulaması aracılığıyla artık çektiğiniz fotoğrafları artırılmış gerçeklik klibine çevirebileceksiniz.

Bu aybaşında Apple Store’da yerini alan uygulama, GIF formatında videolar kaydedip, çektiğiniz videoya görsel efektler eklemenize olanak sağlıyor. İnternet üzerinde aklınıza gelecek her türlü materyal ile zevkli kolajlar gerçekleştirmenize olanak sağlayan to.be, hali hazırda bazı DIS  ve #BeenTrill# gibi dijital toplulukların katılımıyla geniş bir kitleye ulaştı. Şimdi de yakaladıkları bu kitleyi, artırılmış gerçeklik teknolojisiyle taçlandırmaya çalışıyorlar.

1076671

To.be’nin ortak kurucusu Nick Dangerfield; “Etrafımızdaki eşyaları -kağıt, kalem ya da yeni çizdiğiniz bir resim gibi- kullanamıyorduk.” dediği röportajında geliştirdikleri uygulamanın kullanıcıya sunduğu çözüme dikkat çekiyor. Sanat galerilerinde rastlayacağınız türden dijital video kayıtları oluşturan uygulama, gerçek dünya ile dijital efektleri birbirine karıştırıyor.

Ücretsiz olan to.be camera uygulaması, şimdilik sadece iOS cihazları ile uyumlu. Arkadaşlarınızla eğlenceli vakit geçirmek ya da yaratıcılığınızı konuşturmak istiyorsanız, bu uygulama tam size göre diyebiliriz.