Tesla için geliştirilen GlassTesla adındaki Google Glass uygulamasını duymuştuk. Google Glass’a verilen komutlarla Tesla’nın kapılarını açıp, kapatabiliyordunuz ve aracın klimasını çalıştırabiliyordunuz. Şimdi ise sıra Google’un bu seneki Google I/O’da tanıttığı ve akıllı saatler için geliştirdiği Android Wear işletim sistemiyle uyumlu uygulamaya gelmiş.

BNOTIONS yazılımcısı Matthew Patience tarafından geliştirilen ve Tesla Command adını alan uygulama Tesla Model S aracı ile uyumlu olarak çalışıyor. Android Wear işletim sistemli giyilebilir ürünler üzerinden; kapıyı açma/kapama, sunroofu açma/kapama ve korna çalma olmak üzere toplamda 5 adet komut verebiliyorsunuz. Saatinize “Ok Google” komutunu verdikten sonra “Start Tesla Command” diyerek uygulamayı aktif hale getiriyorsunuz. Ardından karşınıza çıkan ekrandaki kartlara tıklayarak komutları gerçekleştirebiliyorsunuz. Aşağıdaki videodan daha detaylı bir şekilde izleyeceğiniz uygulamaya buradan erişebilirsiniz.

Otomobillerin geleceği olarak öngörülen Tesla’nın şu an hem bir akıllı gözlükten hem de akıllı saatten kontrol edilebilen uygulaması bulunmakta. Android Wear ile çalışan saatiniz ya da Google Glass’ınız olsa da bir Tesla’nız olmadan kullanamayacağınız bu uygulamaların, daha ulaşılabilir otomobil firmaları tarafından geliştirileceği günleri merakla bekliyoruz.