Gün geçtikçe yeni bir cihazın piyasaya sürüldüğü giyilebilir teknoloji marketi, kullanıcıların vücut değerlerini ölçebileceği birbirinden farklı aktivite alanları sunuyor. Yalnız su geçirmez olduğu için içlerinden sadece birkaçını yüzmeye giderken götürme şansımız var. Hazırladığımız listeye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Polar Loop

polar_loop

Polar Loop piyasadaki rakipler kadar çok tanınan bir cihaz olmasa bile 7/24 vücut değerlerinizi ölçebileceğiniz bir akıllı bileklik. Ayrıca Smart Coach özellikleriyle kullanıcının hedeflerini gerçekleştirmesine de yardımcı oluyor. Cihaz 20 metreye kadar su geçirmez. Dolayısıyla cihazı yüzerken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi: Polar Loop

Fiyat: 109.95$


 

Jawbone UP3

jawbone_up_3

UP3 henüz piyasaya çıkmadı ama Jawbone firması, bu ürünün 10 metreye kadar suya dayanıklı olacağını belirtmiş. Bu modelin sırf bu özelliğiyle, firmanın diğer ürünlerine kıyasla büyük bir avantaj sağlayacağını söyleyebiliriz. Piyasaya çıkana kadar UP ve UP24 modelleriyle idare edebilirsiniz ama bunlar su geçirmez değiller, bu yüzden dikkatli kullanmanızda fayda var.

Kullanıcılara Sorduk: UP ve UP24 Kullanıcı Deneyimleri 

Fiyat: 179.99$ olarak belirlenmiş.


 

Misfit Shine

misfit_shine

Sade ve bir o kadar da kullanışlı olan Misfit Shine, modüler tasarımıyla hem bileğinize hem de mayonuza takarak kullanabileceğiniz bir takip cihazı. Shine, yapmakta olduğunuz aktivitenin türünü otomatik olarak algılayabildiği için sürekli kullanıma da uygun. Tabii cihazın 50 metreye kadar su geçirmez olması da, hoşunuza gidecektir.

Daha Fazla Bilgi: Misfit Shine

Fiyat: 99.99$


 

Runtastic Orbit

Runtastic_Orbit

Runtastic Orbit, piyasadaki rakiplerine kıyasla tasarım bakımından biraz zayıf kalıyor diyebiliriz. Yine de vücut değerlerinizi kafa karışıklığına yer vermeden; kolaylıkla öğrenebileceğiniz bir bileklik. Hatta cihaz 100 metreye kadar suya dayanıklı olduğu için yürümek/koşmak yerine sadece yüzmek için dahi kullanılabilir. Bu özelliğini öne çıkartan bir de uygulama geliştirirse, piyasadaki birçok takip cihazı arasından sıyrılabileceğini düşünüyoruz.

İnceleme: Runtastic Orbit

Fiyat: 119.99€


 

Garmin Swim

garmin_swim

Garmin Swim, daha çok profesyonel yüzücüler için geliştirilmiş bir bileklik diyebiliriz. Kat ettiğiniz mesafeyi ve kulaç sayınızı hesaplayabildiği gibi hangi stilde yüzdüğünüzü de tanımlayabiliyor. Bu özellikleri hesaplayabilmesine rağmen, sadece 50 metreye kadar suya dayanıklı olması biraz şaşırtıcı ama Garmin Swim’in, yüzücülere hitap eden ender cihazlardan biri.

Fiyat: 149.99$


 

Mio Alpha 2

Mio_Alpha_2

Alpha 2 , su geçirmez takip cihazı olarak özellikle aramadığınız takdirde karşılaşma ihtimalinizin düşük olduğu bilekliklerden biri. Ama az tanınmasına rağmen 30 metreye kadar gönül rahatlığıyla da kullanabileceğiniz türden bir cihaz. Hatta çeşitli zamanlayıcı uygulamalarıyla yüzme performansınızı da takip edebiliyorsunuz.

Fiyat: 199$