Koşarken veya bisiklet sürerken egzersizleriyle ilgili bilgileri görüntülemek için Strava uygulamasını kullananlara müjde! Strava, son nesil akıllı saatlerde kullanılan Android Wear işletim sistemi için uygulamasını yayınladı.

Eğer şimdiye dek yaptığınız egzersizler ile ilgili ayrıntıları kaydetmek ve incelemek için Strava’yı kullanmadıysanız, bir denemenizde fayda var. Ücretsiz bir fitness uygulaması olan Strava ile

  • Detaylı haritaları ve egzersiz istatistiklerini görebilir,
  • Arkadaşlarınızı takip edebilir,
  • Bulunduğunuz bölgede antrenman için sıklıkla kullanılan yerleri keşfedebilir,
  • Başarılarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Hatırlatmakta yarar var; uygulamayı beğenir ve Premium versiyona yükseltmek isterseniz, Strava ile yapabilecekleriniz büyük ölçüde artıyor.

Strava aynı işlevi gören rakiplerinden, sunmuş olduğu özelliklerle belirgin bir biçimde ayrılsa da koşarken veya bisiklet sürerken canlı istatistikleri görüntülemek için akıllı telefonunuzu dışarı çıkarmak hem zor hem de tehlikeli olabilir. Zaten son zamanlarda kullanıcıların akıllı bilekliklere göstermiş oldukları ilgi, egzersiz verilerini ölçmek için akıllı telefonların en iyi çözüm olmadığını gözler önüne seriyor. Siz de böyle düşünüyorsanız, bir akıllı bileklik almadan önce Strava’nın Android Wear uygulamasına bir göz atmalısınız.

Strava’nın Android Wear uygulaması sayesinde, egzersiz verilerinizi görüntüleyebilir, sesli komutlar ile uygulamayı kontrol edebilirsiniz. Üstelik bunların tamamını akıllı telefonunuzu kullanmadan akıllı saatiniz ile kolayca yapabilirsiniz. Görünen o ki akıllı saatler, piyasadaki birçok akıllı bileklikten çok daha işlevsel olacak.

Görsel Kaynak: http://www.androidguys.com/