Sony’nin Ocak ayında gerçekleşen CES 2014 fuarında görücüye çıkarttığı akıllı tenis sensörü geçtiğimiz Mayıs ayında Japonya’da raflardaki yerini aldı. CES fuarında görücüye çıktığında prototip aşamasında olan sensör beklenenden erken satışa sunuldu.

Oldukça ufak bir boyuta sahip olan sensör sadece 8 gram ağırlığa, 17.6 mm uzunluğa ve 31.3 mm bir çapa sahip. Bu da kullanım sırasında oyuncuyu rahatsız etmeyeceğinin bir göstergesi. Sensör swing ve  topun hızını, topun raketin hangi noktasıyla temas ettiğini ve vuruş stilini saptayabiliyor. Hatta uygulama vasıtasıyla bunları videoya kaydedebiliyor.

Sony Smart Tennis Sensor Mobil Uygulaması

Sony Smart Tennis Sensor Mobil Uygulaması

Sony’nin akıllı tenis sensörü sahip olduğu tüm bu özelliklerle, normal bir raketi Babolat’ın akıllı tenis raketi Babolat Play Pure Drive‘a çeviriyor diyebiliriz. Şu anda her ne kadar bütün raketlerle uyumlu olmasa da ilerleyen zamanlarda bu problemin giderileceği belirtiliyor. Sony akıllı tenis sensörü hakkında elimize daha fazla bilgi geçtiğinde, Babolat ile bir karşılaştırma da gerçekleştireceğiz.

Sony Smart Tennis sensörü hakkında birçok soru işareti bulunuyor. Şu anda sadece Japonya için satışta olan ürünün Avrupa, Amerika ve diğer bölgelerde ne zaman satışa sunulacağı hakkında ise net bir bilgi yok.

Cihazın Japonya’daki satış fiyatı 18.000 Japon Yeni, yani yaklaşık olarak 175$. Sony’nin akıllı tenis sensörüne ait ilginç tanıtım filmini buradan izleyebilirsiniz:

Görsel Kaynak: fareastgizmos.com