31 Mayıs – 1 Haziran tarihlerinde Wyndham Grand Levent’te gerçekleşecek olan yılın en akıllı zirvesi smartcon2016 İstanbul, iş ve teknoloji dünyasının önde gelen isimlerini buluşturacak. 3 ana konferansa ev sahipliği yapacak olan 2 günlük zirvede, büyük veri (big data), Nesnelerin İnterneti (IoT) ve girişimcilik sektörleri derinlemesine ele alınacak. Büyük veri ve Nesnelerin İnterneti ile şekillenen dünyada Türkiye için Endüstri 4.0 ile liderlik fırsatları Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık’ın katılımıyla değerlendirilecek.

Boyner Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, inovatif yeni ürün-servis geliştirme süreçleriyle ilgili deneyim ve vizyonunu, 2015’te lanse edilen “alışverişin yeni icadı” Hopi’nin hikâyesi üzerinden katılımcılarla paylaşacağı konuşmasında, dijital ve veri bazlı dönüşümün şirketler ve ekonomiler için önemine dikkat çekecek.

Nesnelerin interneti, endüstriyel internet, büyük veri, analitik gibi ileri teknoloji alanlarında faaliyet gösteren start-up’ları, iş ve teknoloji dünyasının liderleriyle bir araya geleceği smartcon2016 Start-up Day konferansının açılışı ise Zorlu Holding Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Emre Zorlu’nun katılımıyla gerçekleştirilecek. İnovasyonun gelişmesi ve yaygınlaşması sürecinde start- up’ların önemine değinecek olan Emre Zorlu, büyük kurumlar ile start-up’ların birbirini tamamlayıcı yönlerine ve uyumlu çalışabilme yöntemlerine ışık tutacak.

Türkiye’de dijital dönüşümün hız kazanması ve ekosistemin tüm paydaşları ile birlikte potansiyelin yakalanabilmesi için çalışmalara liderlik eden TÜSİAD’ın Dijital Ekonomi Yuvarlak Masası Başkanı Esin Güral Argat ise stratejik hedeflerin yakalanabilmesi adına, hem makro çerçevede hem de ekosistemin paydaşları tarafından atılması gereken adımları smartcon2016 İstanbul’da vurgulayacak.