Analytics Center, büyük veri konferansı Smartcon 2015 İstanbul’a ücretsiz olarak katılmak isteyen üniversite öğrencilerine yönelik bir anket düzenliyor. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde tam zamanlı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olan herkesin katılabildiği anket 30 Nisan 2015 tarihine kadar doldurulabiliyor. 

Büyük verinin tüm yönleriyle ele alınacağı Smartcon 2015 İstanbul konferansını gerçekleştiren Analytics Center, üniversite öğrencilerinin etkinliğe ücretsiz olarak katılabilmelerini sağlayacak bir anket düzenliyor.

30 üniversite öğrencisinin, 26-27 Mayıs 2015 tarihlerinde gerçekleşecek Smartcon 2015 İstanbul’a davetiye kazanacağı ankete www.smartcon.com/anket adresinden ulaşılabiliyor. Ankette, öğrencilere etkinliğin kendilerine nasıl katkıda bulunacağını aktarmaları, ayrıca büyük veri, nesnelerin interneti ve giyilebilir teknolojilerde ne tür gelişmeler olmasını bekledikleri soruluyor.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinde tam zamanlı lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olan herkesin katılımına açık anket, 30 Nisan 2015 tarihine kadar devam edecek.

Bölgenin En Kapsamlı Etkinliği:

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en geniş kapsamlı büyük veri etkinliği olan ve bu yıl ilk kez düzenlenen “Büyük veri, büyük fikirler” (“Big Data, Big Ideas”) temalı organizasyon, zengin içeriği ile öne çıkıyor. Büyük veri teknolojisinin 360 derece değerlendirileceği etkinlikte, nesnelerin interneti ve optimizasyondaki trendler, dijital, mobil ve pazarlamada büyük fikirler, veri bilim ve analitik, veri güvenliği ve gizlilik, yapay zeka ve yeni iş modelleri gibi birçok farklı başlıkta çeşitli oturumlar düzenlenecek. Etkinlik katılımcıları, farklı sektörlerden önde gelen kuruluşların yöneticilerinin yanı sıra önemli akademisyenlerle de tanışma ve birebir iletişim kurma fırsatı bulacak.

Analytics Center Hakkında:

Analytics Center, Çağlar Göğüş, Hamit Hamutçu ve Emre Yayıcı tarafından, EMEA bölgesinin düşünce liderliği, bilgi ve mükemmeliyet merkezi olma vizyonuyla kurulmuştur. Analytics Center, topluluk liderlerini ve uzmanları, çeşitli organizasyonlarda farklı rol, pozisyon ve geçmişleri bulunan kişilerle bir araya getiren, paylaşım ve işbirliğini misyon edinmiş bir merkez olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda büyük ve gelişmiş analitik yetkinlikler ve bunların iş uygulamaları ile ilgili uluslararası eğitimler sunmaktadır. Analytics Center, yönetimin tüm seviyelerinde ve karar alma süreçlerinde, veri odaklı analitik metodoloji ve teknolojilerin kullanımı ile ilgili uluslararası ortakları ile danışmanlık hizmeti vermektedir.