Geçtiğimiz sene aldığı 1.5 milyon dolarlık yatırımla Indiegogo platformunda tarih yazan akıllı kask Skully, aldığı 11 milyon dolarlık yatırımla hayatımıza girmeye hazırlanıyor.

Formation 8, Techstars ve Western Technology Investments’ın da yer aldığı seri, Walden Riverwood Ventures ve Intel Capital öncülüğünde gerçekleştirilmiş. Motor tutkunları için trafikte güvenliği amaçlayan Skully AR-1, kullanıcıların Bluetooth ve GPS desteğiyle kask üzerinden telefonla konuşmalarına ve internet üzerinden müzik dinlemelerine olanak sağlıyor. Kaskın arkasında bulunan 180 derece görüş açılı kamera, görüntüyü koruyucu camın üzerindeki HUD’a yansıtabiliyor. Kısacası Skully, motor sürücülerine bambaşka bir sürüş tecrübesi vaat ediyor.

Aldığı yatırımla birlikte yoğun bir sürece giren Skully, şu sıralar üretime katkıda bulunabilecek yazılım ve donanım mühendisleri arıyor. Bu yeni iş gücü büyük ihtimalle gelecek ürünlerin geliştirilmesinde de kullanılacak. Şimdilik her şey yolunda gibi gözükse de, bazı haberlere göre firma, geçtiğimiz senenin ortasında çalışanların bir kısmını işten çıkarmak zorunda da kalmış.

Skully’nin kurucusu ve CEO’su Marcus Weller gelişmeler için; “Üretim süreci çok masraflı. Bu seriden aldığımız yatırım; Skully’i üretim sürecinden geçirecek ve teknolojik yol haritamıza ivme kazandıracak.” açıklamasında bulundu. Uzun, fakat başarılı bir yol kat eden akıllı kask Skully; yönetici kadrosuna eklenen yeni isimler sayesinde genişlemeye devam edecek gibi gözüküyor.

Görsel Kaynak: http://techcrunch.com/