Sitemizde de detaylı bir şekilde yer verdiğimiz motorsiklet sürücüleri için geliştirilen akıllı kask Skully AR-1, Indiegogo üzerinden fonlanmaya başladı. Ürünün 2 günde topladığı 900.000$’dan fazla fon ile şimdiden büyük ses getirdiğini söyleyebiliriz.

En düşük modelinin 1.400$‘dan ön sipariş edilebildiği Skully AR-1, 1900$‘lık seçeneğinde şirketin CEO’su Marcus Waller’in imzasını taşıyor. 25.000$‘lık seçeneğinde ise herkesden önce Şubat ayında ilk kaskı, Mayıs ayında ise herkes ile beraber ikinci kaskı teslim ediyor. Normal şartlarda Mayıs 2015’te teslim edilmesi beklenilen ürünün mat siyah ve mat beyaz renk seçenekleri bulunuyor.

Bluetooth ve GPS desteğiyle kask üzerinden telefonla konuşmanızı ve internet üzerinden müzik dinlemenizi sağlayıp, arkasında bulunan 180 derece görüş açılı kamerasında bulunan görüntüyü koruyucu cam üzerindeki HUD’a (Heads Up Display) yansıtan Skully AR-1, motorsiklet tutkunlarının tabiriyle yarının kaskı olarak görülüyor. Fiyatı piyasada bulunan normal kasklara göre daha pahalı olsa da, kısa sürede topladığı yüksek meblağ ile AB grubu kitleye hızla yayılabileceğini kanıtlıyor. Diğer kask şirketlerinin de Skully’e benzer model seçeneklerini yakın zamanda hayata geçirecekilerini tahmin etmek zor olmasa gerek. Hatta Skully’nin geldiği noktanın bir adım ötesine geçenleri de görebiliriz.

Farklı markaların benzer modelleri piyasaya çıkmaya başladığında, her birine sitemizde detaylı şekilde yer vereceğiz; bizi takipte kalın!

Görsel Kaynak: pcmag.com