Evlerin güvenliği, hiç şüphesiz tüm akıllı ev sistemlerinin bir numaralı önceliği. Güvenliğin sağlanması konusunda ise, her ne kadar çeşitli sensör ve alarmlar ile desteklenseler de en büyük rolü, şüphesiz güvenlik kameraları oynuyor. Closeli tarafından üretilen kablosuz güvenlik kamerası Simplicam ve onun bulut tabanlı hizmetleri ile artık evinizi izlemek her zamankinden daha kolay.

Simplicam Kablosuz Güvenlik Kamerası

Simplicam’in Özellikleri

Söz konusu bir güvenlik kamerası olduğunda, ilk merak edilen detay çekilen videoların kalitesi oluyor. Simplicam’in sahip olduğu yüksek çözünürlüklü kamera, 720p kalitesinde video çekebiliyor. Ayrıca gece görüş özelliğine de sahip olduğundan günün her saati evde olup bitenleri hiçbir kayıp olmadan kaydedebiliyor.

Closeli’nin mobil ve web uygulamaları sayesinde, herhangi bir cihazdan hesabınıza giriş yaparak Simplicam’inizi canlı olarak izlemeniz mümkün. Closeli uygulamaları ile canlı olarak evinizi izlemenin yanında; kameranın günün hangi saatlerinde kayıt yapacağını planlayabilir, herhangi bir hareket algılandığında bildirimler alabilir ve Simplicam’in üzerinde bulunan hoparlör aracılığıyla konuşma gerçekleştirebilirsiniz.

Closeli Mobil Uygulaması

Simplicam’i piyasadaki diğer kablosuz güvenlik kameralarından ayıran en önemli nokta, yüz algılama özelliğine sahip olması. Bu sayede evinizdeki hareketlerden haberdar olmayı seçtiğinizde, evcil hayvanınızın hareketleri ya da rüzgarın etkisiyle hareket eden bitkiler gereksiz bildirimlere neden olmuyor. Ancak belirtmekte fayda var; yüz algılama sistemi yalnızca hareket eden nesnenin bir insan yüzü olup olmadığını ayırt edebiliyor, yüz tanıma sisteminden farklı olarak yüzün kime ait olduğunu algılayamıyor.

Kolay kullanımı ile de dikkat çeken Simplicam, 3 dakika gibi kısa bir süre içerisinde kullanıma hazır hale geliyor. Web sitesi üzerinden sipariş edebildiğiniz bu ürünün fiyatı, satın almak istediğiniz bulut hizmetin büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Simplicam’in tek başına satış fiyatı 149.99$, 1 yıl boyunca son 24 saatlik video kayıtlarına ulaşma imkanı sunan bulut paket ile birlikte bu fiyat 199.99$ oluyor. Ürünün Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz belli değil.

GÖRSEL KAYNAK: http://www.simplicam.com/