Artık basketbol antremanları ve maçları sırasında kağıt-kalem ile istatistik tutmaya gerek kalmayacak. ShotTracker adındaki ürün sizin ve arkadaşlarınızın atışlarının istatistiklerini tutup, uygulaması üzerinden paylaşıyor ve gelişmenizi hızlandırıyor.

ShotTracker Nasıl Çalışır?

ShotTracker’da 2 adet sensörle çalışan ürün bulunmakta. Bu ürünlerden birini potaya, bir diğerini de üzerinizde bulunan bilekliğe ya da kol bandına bağlıyorsunuz. Ardından bu iki ürün Bluetooth teknolojisi sayesinde konuşuyor ve istatistiklerinizi iOS ya da Android ile uyumlu olan uygulamaya aktarıyor.

ShotTracker Hangi Bilgileri Sunar?

ShotTracker içerisinde bulundurduğu sensörler sayesinde hem atışlarınız hem de ne kadar mesafe katettiğiniz hakkında bilgi verebiliyor. Belli bir zamana yönelik atış ve pas yüzdeleriyle koşu ve yürüyüş istatistikleri kullanıcıya aktarılıyor. Kullanıcının seçimi doğrultusunda istatistikler antrenör ile de paylaşılabiliyor. Böylece gelişim antrenör tarafından da takip edilebiliyor.

Şu an attığınız lokasyon hakkında bilgi vermeyen ürün 3’lük ya da 2’lik sayılarınızı bu sebepten algılayamıyor. Yalnız 2015 ortasında çıkması beklenen yeni üründe bu özelliğin olacağı vurgulanmış. Şarj olarak da bileğe takılan ürün 8 saat kullanılıyorken, potaya takılan ürün 3 ay kullanılabiliyor.

150$ üzerinden satışa sunulan ürün daha önceden sitemizde yer verdiğimiz Vibrado akıllı kol bandı ile benzerlik gösteriyor. Giyilebilir teknolojinin popüler olduğu bu dönemde spor sektöründe karşılaşacağımız yeni ürünleri merakla bekliyoruz.

Vibrado’nun da bulunduğu spor sırasında kullanılabilecek diğer ürünlerin listesine de buradan ulaşabilirsiniz.