Batman, Superman, Hulk veya Thor… Severek takip ettiğimiz bu süper kahramanlar, güçlerini sanal gerçeklik ortamında kullanıcılarla paylaşacaklar. Bundan böyle canınız süper kahraman olmak ya da süper güçlere sahip olmak istediği zaman; kafanıza bir sanal gerçeklik birimi yerleştirmek yeterli olacak.

Iron Man Olun!

Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de vizyona giren Avengers: Age of Ultron filmini izleyenler Iron Man karakterine biraz hakimdir. Videoda da gördüğünüz üzere Tony Stark’ın zırhını giyerek Ultron’un robot ordusunu pataklarken, Avengers’ın diğer üyelerine yardımcı olabiliyorsunuz. Videoda Iron Man’i yönlendiremiyorsunuz ama kafanızı çevirerek etrafınızda gerçekleşen dövüşü huşu içerisinde izleyebiliyorsunuz. Gear VR tecrübesi için özel olarak geliştirilen bu demo, süper kahraman olmanın zorlu anlarından birine şahitlik etmeniz için tasarlanmış.

Batman’in Mağarası

Gotham City’i kötülüğün pençesinden kurtarmak artık sizin elinizde. Bruce Wayne’in konağının zemin katlarına doğru ilerleyerek Batman’in ileri teknolojili mağarasını ziyaret edebilirsiniz. Windows ya da Linux üzerinde çalışabilen Oculus Rift DevKit için tasarlanan bu demo aracılığıyla Bat Mobil’i de yakından inceleme fırsatı buluyorsunuz.

Sibernetik Bir Robotu Yönlendirin

Oculus Rift, Gear VR ve Google Cardboard üzerinden oynayabileceğiniz Vanguard Valkyrie, sizi uzayın derinliklerinde amansız çatışmaların içine sürüklüyor. Mekanik bir robotu yönlendirdiğiniz oyunda, hedefe kitlenerek, karşınıza çıkan düşmanları yok etmeye çalışıyorsunuz. Valkyrie, yapı olarak çok zorlayıcı bir oyun değil ama atmosfer bakımından kesinlikle denenmesi gereken bir oyun.

Omega Agent

Omega Agent, içten içe hep gizli bir ajan olmayı hayal edenler için geliştirilmiş aksiyonu yüksek bir sanal gerçeklik oyunu. Şimdilik Galaxy S6 ile uyumlu Gear VR üzerinde çalışan oyun, yakın bir zamanda Note 4’e gelecek.

DRIFT

Eğer Wanted filmini hatırlıyorsanız, bu oyunda yapabilecekleriniz size çok yabancı gelmeyecek. Oyunda zihinsel gücünüzü kullanarak, ateşlenen silahtan çıkan kurşunu yönlendirebiliyorsunuz. Kafanızı yönlendirerek eğim verdiğiniz kurşunu, restoranın sonunda yemek yiyen hedefinize ulaştırmak çok kolay değil. Yine de oyun nişancılık becerilerinize katkıda bulunacak gibi gözüküyor. Oyunun demosu Samsung Gear VR’da bulunuyor.

Işın Kılıcı Savurmanın Zamanı Geldi

Tamam, bu demo şu an için herhangi bir sanal gerçeklik platformu üzerinde piyasaya sürülmemiş olabilir ama devreye hemen şu soru giriyor; “Luke Skywalker olmayı kim istemez ki?”. Tez zamanda sanal gerçeklik platformunda yerini alması gereken bir oyun!

Görsel Kaynak: http://www.gizmodo.com.au/