Geleceğimizi şekillendiren ve her gelişimin arkasında yer alan veya sonucu olarak karşımıza çıkan teknolojiler yaşamımızı kolaylaştırır ve renklendirir. Bu teknolojilerden biri de arttırılmış gerçeklik olarak son yıllarda karşımıza çıkıyor. Samsung’un arttırılmış gerçeklik gözlüğü ile bu alanda yer alma çabası içerisinde olduğu iddia ediliyor.  

 

Samsung Arttırılmış Gerçeklik Gözlüğü

Samsung’un arttırılmış gerçeklik teknolojisi alanına yönelik çalışmalar gerçekleştirmesi bekleniyor. Daha önceki yazımda Apple’ın bu konuda çalışması olduğunu belirtmiştim. Güney Kore menşeili teknoloji markası Samsung bu alanda yapacağı çalışmayla Apple’la rekabet içerisinde olacağı görülmektedir.    

Samsung’un bu yılın ilk aylarında arttırılmış gerçeklik gözlüğü patenti başvurusu yaptığı belirtilmektedir. Bu patent başvurusu ile Samsung arttırılmış gerçeklik gözlüğünün nasıl olacağına dair öngörüler oluşmaktadır. Buna göre iki adet ekran, iki adet kamera, kablo ve hoparlör yer alacağı belirtilen gözlükte bir görüşe göre kablo aracılığıyla bir telefonla veya diğer bir cihazla bağlantı kurabilmesi için diğer görüşe göre ise bu kablo sadece cihazın şarj edilebilmesi için kullanılacaktır. Bu gelişme ile ilgili bir de görsele yer verildi. 


2020 yılında sunulacağı beklentisi 

Samsung arttırılmış gerçeklik gözlüğünün 2020 yılının ilk aylarında Galaxy S11 modeliyle beraber tanıtımının yapılması beklenmektedir. Tabi ki bunlar öngörüler olarak ileri sürülmektedir. Net bilgiyi ilerleyen süreçte hepimiz umarım ki duyup göreceğiz. Apple’ın ardından Samsung’un arttırılmış gerçeklik alanına giriş yapması bu teknolojiyle ilerleyen yıllarda temas noktalarımızın artacağının işaretçesi olarak karşımızda durmaktadır.