Akıllı saat denince akla ilk gelen markalardan biri Samsung. Piyasaya sundukları Samsung Galaxy Gear modelinin satış rakamları Samsung’un yüzünü çok güldürmese de, raflarda yerini alan ilk akıllı saatlerden biri olmuştu.

Bu yıl Android Wear işletim sistemi duyurulduktan sonra; Samsung, Gear Live adındaki Android Wear işletim sistemiyle çalışan akıllı saatini piyasaya sürmüştü. Bu saat LG G Watch ile tanıtılan ilk Android Wear işletim sistemli saat olmuştu ve ilk modeli Galaxy Gear’a göre daha oturaklı ve şık gözüküyordu. Yalnız Samsung’un geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu patent başvurusu, tasarım olarak gözünü Motorola’nın bu yaz sonunda çıkaracağı Moto 360’a diktiğini gösteriyor. Başvuruda yer alan görsellerden Samsung’un yuvarlak ekranlı saat üretimine geçebileceğini görüyoruz.

Yapılan bir patent başvurusundan Samsung’un saat modellerini değiştireceği hakkında net bir bilgi veremeyiz ama yakın zamanda duyurusu yapılırsa da şaşırmamak gerek. Giyilebilir teknolojinin ve Internet of Things’in çoğu alanında bulunmak isteyen Samsung’un hangi alanda zirveye çıkacağını merakla bekliyoruz.

Görsel Kaynak: venturebeat.com