Akıllı saat pazarında birden fazla modeli olan Samsung Ekim ayında Gear S adında yeni bir modelini daha piyasaya süreceğini açıkladı. Tanıtımının, Eylül ayında düzenlenecek olan IFA’da yapılacak olan saatin en büyük farkı; bir SIM kart ile de çalışıyor olması.

Android Wear işletim sistemi yerine Samsung’un kendi işletim sistemi olan Tizen’in tercih edileceği saat, kavisli ve 2 inç’lik Super AMOLED bir ekrana sahip olacak. Telefon çağrılarını ve gelen mesajları sadece Samsung marka telefonunuzu Bluetooth teknolojisi ile eşleştirerek görebileceğiniz gibi, isterseniz akıllı saat için ayrı bir SIM kart alarak da telefonunuzdan bağımsız bir şekilde görebileceksiniz. Böylece SIM kart alırken, akıllı saatiniz için de ekstradan bir kart almanıza gerek olacak. Wi-Fi ve 3G özelliği sayesinde de istediğiniz an telefondan bağımsız olarak internete girebileceksiniz.

Daha ürün piyasaya çıkmadan Nike+ uygulaması ile anlaşma yapıldığını da duyuran Samsung, böylece spor ile ilgili kişileri de kendine çekecek. GPS özelliği sayesinde kolaylıkla takip edebileceğiniz değerler ile sosyal çevrenizle karşılaştırmalar da yapabileceksiniz.

Samsung’un tasarım olarak bu zamana kadar ki en şık saati diyebileceğimiz Gear S hakkında detayları paylaşıyor olacağız.

Görsel Kaynak: tu.no