Fitness uygulamaları geliştiren Runtastic, yeni geliştirdiği Orbit ürünü ile akıllı bileklik pazarına giriş yapıyor. Runtastic Orbit, günlük hareketlerinizi, spor aktivitelerinizi ve uyku düzeninizi takip eden bir akıllı bileklik.

Orbit; attığınız adım sayısını, katettiğiniz mesafeyi, uyku sürenizi ve döngülerinizi ve yaktığınız kalori miktarını sürekli olarak izliyor. Ayrıca Runtastic Orbit ile kendinize günlük adım sayısı ya da katedilecek mesafe gibi çeşitli hedefler koyup bu hedeflere ulaşmaya çalışabiliyorsunuz. Bununla birlikte, Orbit’te bulunan ışık sensörü, ortam ışığını sürekli takip ediyor ve örneğin; güneşte uzun süre kaldığınızda sizi uyarıyor. Titreşim özelliği de, yataktan zor kalkanlar için güzel bir özellik. Alarmı kurarken titreşimi aktif hale getirdiğiniz takdirde, sabah bileğinizde hafif bir titreşimle uyanabilirsiniz. Orbit’in en dikkat çeken özelliği ise 91 metre derinliğe kadar su geçirmez olması. Bu da Orbit ile rahatlıkla yüzebileceğiniz anlamına geliyor. Birçok akıllı bilekliğin bu özelliğe sahip olmadığını düşünürsek, Orbit bu noktada bir adım öne çıkıyor.

Orbit

Orbit, 91 metre derinliğe kadar su geçirmiyor.

Ekranın alt kısmında hemen göze çarpan, fazlasıyla büyük bir tuş bulunuyor. Bu tuş adım sayısı, yakılan kalori, aktif dakikalar vb. verileri gösteren ekranlar arasında geçiş yapılmasını sağlıyor. Tuşa uzun süre basıldığında ise bileklik uyku moduna giriyor ya da uyku modundaysa bu moddan çıkıyor.

Standart Runtastic uygulamasının yanı sıra, Runtastic Me uygulamasını kullanarak verilerinizi sürekli olarak takip ediyorsunuz. Uygulama günlük performanslarınızı karşılaştırmanıza da olanak sağlıyor. Runtastic Me’nin hem Android, hem de iOS uygulaması bulunuyor. Orbit, Runtastic firmasının diğer uygulamalarıyla da uyumlu olarak çalışıyor.

Siyah bir klips ve siyah ve mavi renkte 2 kordon ile birlikte gelen akıllı bilekliğin kordonları isteğe bağlı olarak değiştirilebiliyor. Klips ise Orbit’i bileğinize takmak yerine kemerinize bağlamak istediğinizde size yardımcı oluyor. Tabi, bunların hiçbirini kullanmayıp bilekliği cebinizde taşımayı da tercih edebilirsiniz; ancak doğru kullanım için bilekte gezilmesi tavsiye ediliyor. 8 farklı renk seçeneği bulunan Runtastic Orbit’in fiyatı 119.99€. Sipariş sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Görsel Kaynak: readwrite.com