Her geçen gün bir yenisi çıkan giyilebilir cihazlar ile artık çağrıları, mesajları ve bildirimleri kaçırmak tarih oluyor. Akıllı saatler, bileklikler ve gözlükler sayesinde bundan böyle bir şeyi kaçırma korkusuyla sürekli telefonlarımıza bakmak zorunda değiliz. Önemli gördüğünüz tüm bildirimleri, günlük hayatın akışını bozmadan size aktaran bu teknolojilerden birisi de Ringly.

Ringly, sizi telefonunuza bağlı yaşamaktan kurtarmak üzere tasarlanmış bir akıllı yüzük. Birçok giyilebilir cihaz gibi Ringly de sizi telefonunuzda olup biten her şeyden değil yalnızca sizin belirlediğiniz önemli olaylardan haberdar ediyor. Bu bildirimler arasında gelen çağrılar, mesajlar, e-mailler, Facebook ve Twitter uyarıları bulunuyor. Bildirimlerinizi titreşim yoluyla alabileceğiniz gibi yüzüğün yanında bulunan bildirim ışığı ile de alabiliyorsunuz.

Ringly, Android veya iOS işletim sistemi olan akıllı telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanıyor ve seçtiğiniz bildirimleri, titreşim ve ışık yardımıyla size iletiyor. Üstelik bildirimlerinizi, 4 farklı titreşim düzeni ve 5 ışık rengi ile özelleştirmeniz de mümkün. Bu sayede Ringly, üzerinde bir ekran bulundurmasa da hangi uygulamadan bildirim geldiğini kolayca anlamanızı sağlıyor. Oldukça işlevsel olan bu akıllı aksesuarın şarj süresinin 2 günün üzerinde olduğu söyleniyor. Ringly’i şarj etmek için cihazın aynı zamanda bir şarj aleti görevi gören yüzük kutusunu kullanabiliyorsunuz.

Ringly Akıllı Yüzük Uygulaması

Ringly Akıllı Yüzük Uygulaması

Özellikle belirtmekte fayda var, Ringly’nin tasarımı da en az işlevselliği kadar dikkat çekici. Tasarımda kullanılan değerli taşın türüne göre 4 çeşidi buluyor; Siyah oniks, pembe safir, gökkuşağı aytaşı ve zümrüt. Birbirinden güzel değerli taşlar ile süslenmiş olduğundan Ringly’i kullanırken onun elektronik bir cihaz olduğunu unutmanız işten bile değil. Aynı zamanda su geçirmez olan Ringly’i elinizi yıkarken çıkarmanıza da gerek yok.

Bu tasarım harikası akıllı yüzüğü internet sitesi üzerinden ön sipariş verebilirsiniz. Ön sipariş süresince indirimde olan Ringly’nin üzerinde siyah oniks, pembe safir ve gökkuşağı aytaşı olan modellerin fiyatı 145$ iken zümrüt olan modelin fiyatı 180$. Zümrüt olan modelinin sold-out olduğunu belirtmekte de fayda var.

Görsel Kaynak: https://ringly.com/