Cihazlar üzerindeki verilerimize genelde, bulut depolama platformları aracılığıyla erişiyoruz. Peki, giyilebilir bir bellek, depolama işlemini daha pratik kılmaz mıydı? ReVault, bu soruyu cevaplamış gibi gözüküyor.

ReVault, kullandığınız cihazlar üzerindeki verileri, bulut platformlarına başvurmadan eşitleyebildiğiniz giyilebilir bir sürücü. Cihaz, piyasadaki taşınabilir belleklerle karşılaştırıldığında giyilebilir olmasıyla öne çıkıyor. Tabii cihazın cebinize sığacak kadar küçük olması da, önemli bir etken.

revault_4

Saat ve kolye olarak kullanılabilen ReVault, Wi-Fi veya Bluetooth aracılığıyla tabletinize, telefonunuza ya da dizüstü bilgisayarınıza kolaylıkla bağlanabiliyor. Kullanıcı, rehber uygulamanın sunduğu seçenekler doğrultusunda, veri eşitleme işlemini otomatiğe ayarlayabiliyor. Kullandığınız cihazların işletim sistemini de dert etmenize gerek yok, çünkü rehber uygulama Android, iOS, Windows, Mac OS X ve Linux sistemleri ile uyumlu bir şekilde çalışıyor.

ReVault’un saat sürümünün; klasik paslanmaz çelik, örgülü paslanmaz çelik ve siyah deri olmak üzere 3 farklı kayış seçeneği bulunuyor. Buna ek olarak cihazın kişiselleştirilebilir ekran seçenekleri bulunduğunu da belirtelim. Camında Gorilla Glass 3 kullanılan cihazın suya dayanıklı bir tasarıma sahip olması ise artı bir avantaj.

Bir buçuk saatlik şarj ile üç gün boyunca dayanabilen ReVault’da, iki faktörlü doğrulama kullanan, AES-256 şifreleme sistemi tercih edilmiş. Şu sıralar Indiegogo üzerinde fonlanan cihazın, 32GB ve 128GB olmak üzere iki farklı modeli bulunuyor. Ön siparişlerinin dağıtımına 2016 Ocak ayında başlanacak olan ReVault’un 32GB’lık sürümünü 184$’a; 128GB’lık sürümünü ise 299$’a sipariş edebilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.gizmag.com/