2008 yılında kurulan ve 2010 yılında eBay tarafından satın alınan; ürünlerin barkodlarını tanımlayıp, en yakın nereden alınabileceğini gösteren RedLaser adlı mobil uygulamanın Google Glass uygulaması da Glassware (Google Glass Uygulamaları) arasında yerini aldı.
Bugüne kadar iOS, Android ve Windows platformlarında 30 milyondan fazla indirilen uygulama, eBay’in Google Glass için geliştirdiği ilk uygulama oldu.

Uygulamayı kullanmak için Ok Glass ekranı üzerinden “Scan Product” ya da “Find a Product” komutunu veriyorsunuz. Scan Product komutunu verdiğinizde barkodunu scanlemek istediğiniz ürünü Google Glass’ın ekranına düzgün bir şekilde oturtuyorsunuz. Ürün tanımlandıktan sonra, ürünün online mağazalardaki fiyatları toplanıyor ve size sunuluyor. Siz de ardından görmek istediğiniz mağazanın adresini ve yol tarifini Glass üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Ürünü satın almak isterseniz de, size bir mail gönderiliyor ve bilgisayarınız ya da mobil cihazınız üzerinden satın alma işlemlerini yapabiliyorsunuz.

RedLaser Scan Produt

RedLaser Scan Produt Ekranı

Find a Product komutunu verdiğinizde de bulunmasını istediğiniz ürünü sesli bir şekilde uygulamaya söyleyip, ürünün tanımlanmasını bekliyorsunuz. Ardından tanımlanan ürünün hangi mağazalardan satın alınabileceğini görüyorsunuz ve seçtiğiniz mağazanın adresini ve yol tarifini öğrenebiliyorsunuz.

RedLaser Find a Product Ekranı

RedLaser Find a Product Ekranı

Google Glass‘da yer alan 74. uygulama olan RedLaser, Glass’ın barkod okumada yarattığı kolaylık üzerine yoğunlaşmış durumda. Glass sıklıkla kullanılan bir ürün olursa, RedLaser’in Amerika’da en fazla tercih edilen uygulamalardan biri olma potansiyeli yüksek.

* Google Glass sahipleri uygulamayı buradan indirebilirler.