Geçtiğimiz günlerde yer verdiğimiz yerel bir girişim olan dronekirala.com‘dan sonra, bugün drone’lar ile hızlı ilaç gönderimi yapan QuiQui’ye yer vereceğiz.

San Francisco sakinlerine henüz betada hizmet veren QuiQui, Amazon’un 30 dakikada kapıya teslimat projesi henüz gerçekleşmeden kullanıcıların ihtiyacı olan ilaca en kısa sürede ulaşmalarını sağlıyor. Uygulaması sayesinde bulunduğunuz lokasyonu algılayan sistem, yaklaşık 15 dakika içerisinde istediğiniz ilaçları kapınıza getiriyor. Bu sistemi otomatikleştirerek iyileştiren QuiQui, drone evinize ulaştığında size bildirim düşüyor. Ürünü teslim aldığınızı yine uygulama içerisinden belirterek süreci tamamlamış oluyorsunuz.

24 saat boyunca servis sunan site her bir teslimat başına sepet miktarına ek olarak 1$ alıyor. Markasını hızlı, uygun ve çevre dostu olarak konumlandıran QuiQui ilaç teslimatından başlayarak farklı alanlara da genişleme potansiyeline sahip.

Drone’ların yasalara ve çevre kurallarına göre nasıl regüle edileceği tartışılırken, bu belirsizlikten ve boşluktan yararlanmak isteyen QuiQui’nin nereye kadar gideceğini merakla takip edeceğiz.

Görsel Kaynak: cnn.com