Ralph Lauren ve Tory Burch gibi lüks markaların giyilebilir teknolojiye ne kadar önem verdiğine yazılarımızda yer veriyoruz. Yalnız bu teknoloji, markaların dışında ünlülerin de dikkatini çekiyor. Black Eyed Peas grubundan hatırladığımız Will.I.Am ise i.am plus adındaki şirketiyle geliştirmekte olduğu akıllı saati Puls’ı bugün Salesforce’un San Francisco’daki konferasında tanıttı.

Özellikleri ile diğer akıllı saatlerden farklılık gösteren Puls öncelikle Apple Watch ve Moto 360 gibi mesaj göndermek ve telefonla konuşma yapmak için bir akıllı telefona ihtiyaç duymuyor. Bunun dışında özellikleri arasında GPS haritalandırma sistemi, yüksek kalitede bir müzik çalar, akıllı bilekliklerden aşina olduğumuz kalori ve günlük adım takibi ve Facebook ile Twitter bağlantıları bulunuyor. 16GB’lık hafızası, Bluetooth bağlantısı ve AnnedA adında Siri benzeri sanal asistanıyla da rakiplerine gözdağı veriyor.

Puls Akıllı Saat

Samsung Gear S’den tanıdık gelen kavisli bir ekrana sahip olan Puls, Android işletim sistemiyle çalışıyor. Böylece Android Wear için geliştirilen tüm uygulamalar bu cihazda da yer alabilecek.

Akıllı saat pazarında büyük firmalara ciddi bir rakip olma potansiyeline sahip ürünün fiyatı üzerine ise net bir bilgi yok. Siyah ve altın sarısının da bulunduğu ikiden fazla renkle Noel döneminde raflarda yerini alması beklenen ürün hakkında gelişmelere yer vermeye devam edeceğiz.