Türkiye’de ev ve iş yeri alarm ve güvenlik sektörünün önde gelen firmalarından olan Pronet, yeni açtığı sitesinden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Pronet Plus ile güvenlikte yeni bir dönem başlatıyor. Şu an Pronet’in sunduğu hizmetlere ek olarak; interaktif güvenlik, görüntüleme sistemleri, akıllı ev çözümleri ve enerji yönetimine bu platform üzerinden erişilebilecek.

İnteraktif Güvenlik

Mobil uygulama ya da websitesi üzerinden kontrol edilecek Pronet Plus; interaktif güvenlik hizmeti ile evinizde olmadığınız durumlarda ev güvenliğinden emin olmanızı sağlayacak. Sundukları hizmetleri örneklemek gerekirse;

  • Alarm sistemini uzaktan açma/kapama,
  • Evde gerçekleşen alarm olayını sistem üzerinden takip etme,
  • Sistemin kurulu olmadığı durumlarda bile evde hareket olup olmadığını öğrenme,
  • Anlık bildirimler alma,
  • Kullanıcılara özel şifreli erişim,
  • Belirlediğiniz bir bölgenin dışına çıktığınızda alarmın otomatikman kurulması.

Görüntüleme Sistemleri

Görüntüleme sistemi ile de yurtdışında benzerleri Simplicam ve Dropcam gibi çalışacak olan Pronet Plus, alarm durumunda evinizdeki yüksek çözünürlüklü HD kameralar üzerinden canlı izleme hizmeti sunuyor. Böylece alarmın asılsız olup olmadığı hakkında da bilgi sahibi olunuyor. Alarm durumunun olmadığı durumlarda da evde neler olup bittiği hakkında bilgi sahibi olmak için de kameranın görüntülerinden ayrıca faydalanılabilinmesi ise şimdiye kadar pek görülmemiş bir özellik.

Akıllı Ev Çözümleri & Enerji Yönetimi

Yakın zamanda platforma dahil olacak akıllı ev çözümleri ve enerji yönetimi ile Pronet Plus evinizin yönetimini tamamıyla cep telefonu üzerinden yapılmasını sağlayacak. Akıllı termostat özelliğiyle – Nest gibi – evinizi istediğiniz sıcaklıkta bulmanızı sağlayacak olan model, ışıklarınızı da cep telefonunuz üzerinden kontrol edilir hale getiriyor. Ayrıca kilit kontrölü ile de eve girmesini istediğiniz kişiler için anahtar bırakmanıza gerek kalmayacak. Cep telefonu üzerinden göndereceğiniz bir kodla August ve Lockitron modellerinde olduğu gibi misafirinizin rahatlıkla eve girmesini sağlayacaksınız. Enerji yönetimi konusunda da Nest’i örnek alan platform, elektrik ve doğalgaz tüketimini tasarrufa yönelik oluşturuyor.

Şu an iOS ve Android platformlarında yer alan uygulama ile interaktif güvenlik ve görüntüleme sistemlerini hizmete sunmaya başlayan Pronet’in sitesinde yer alan form üzerinden sistem hakkında daha detaylı bilgi isteyip, teklif alabilirsiniz. Pronet Plus hakkında gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğiz.

Pronet Plus lansmanı için hazırlanan tanıtıcı videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.