Vücudunuzu daha iyi anlamak için düzenli olarak egzersiz günlüğü tutmalı ve egzersizleriniz esnasında vücudunuzun verdiği tepkileri doğru bir şekilde ölçmelisiniz. Neyse ki günümüzde, akıllı bileklikler sayesinde bunları yapmak hiç olmadığı kadar kolay. Sporcular için ürettiği akıllı ürünlerle tanınan Polar’dan, büyümekte olan bu pazara yeni bir üye; Polar Loop.

Son dönemde şirketlerin giyilebilir cihazlara verdikleri önemi artırmasıyla sayıları epey artan akıllı bilekliklerin hemen hepsinin ortak bir amacı var; kullanıcıların fiziksel aktivitelerini 7 gün 24 saat ölçmek ve ilerlemelerini kaydetmek. Polar Loop ise egzersiz esnasında ölçümler yapmanın ve bunları kaydetmenin yanı sıra kullanıcının hedeflerine ulaşması için bir rehber görevi görmeyi de kendisine amaç edinmiş.

Polar Loop Egzersiz İzleme Bilekliği

Polar Loop Hedeflerinize Ulaşmanıza Yardımcı Oluyor

Loop’un hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olan özelliklerine Smart Coaching Features (Akıllı Antrenör) adı veriliyor. Bu özelliklerden ilki “Activity Benefit” ismindeki egzersiz günlüğü. Kullanıcının günlük, haftalık ve aylık olarak ne kadar spor yaptığını kaydeden Activity Benefit, Polar’ın web veya mobil uygulaması üzerinden kullanıcıya geri bildirimlerde bulunabiliyor.

Smart Coaching Features içerisinde yer allan diğer bir özellik ise, gün içerisinde ne kadar hareketli olduğunuzu değerlendiren Activity Guide. Tavsiye edilen günlük fiziksel aktivite miktarına ulaşılmaması durumunda, Activity Guide kullanıcıya çeşitli önerilerde bulunuyor.

Hızlı bir biçimde forma girmek isteyen kullanıcılar için, yapılan sporun türü ve süresinin yanı sıra yoğunluğu da çok önemlidir. Düşük yoğunlukta yapılan spor yağ yakarken, yüksek yoğunlukta yapılan spor kalbi güçlendirir ve kan dolaşımını hızlandırır. Polar Loop’un Energy Pointer özelliği sayesinde yaptığınız sporun ne zaman düşük yoğunluktan yüksek yoğunluğa geçtiğini tespit edebilir ve spordan aldığınız verimi artırabilirsiniz. Üstelik Loop, kullanıcının boyu, kilosu, yaşı, cinsiyeti ve kalp ritmine bağlı olarak kalori sayımı yapan OwnCal isimli akıllı bir kalori sayacına da sahip.

Polar Loop’un Özellikleri

Rakiplerine benzer şekilde, suya dayanaklı olan Loop’u, yüzme dahil her türlü sporu yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak Loop’un akıllı antrenörlük özelliklerinden tam anlamıyla faydalanmanıza yardımcı olmak, size geri bildirimler iletmek ve egzersiz günlüğünüzü görüntülemenizi sağlamak için mobil ve web uygulamaları da mevcut. Cihaz, uygulamalarla Bluetooth üzerinden haberleşiyor.

Polar Loop ile ilgili belirtilmesi gereken en önemli şeylerden biri, cihazın dahili bir nabız sensörünün olmaması. Bu nedenle eğer kalp atışlarınızı izlemeyi düşünüyorsanız, Loop’un yanında yine Polar tarafından üretilen H7 Nabız Sensörünü de almanız gerekiyor. Ayrıca iOS uygulamasına sahip olan Polar Loop’un henüz bir Android uygulaması da bulunmamakta.

Mavi, mor ve siyah olmak üzere üç renk seçeneği bulunan Loop’u, Polar’ın web sitesi üzerinden sipariş edebilirsiniz. Polar Loop’u n fiyatı 109.95$, H7 Nabız Sensörünün fiyatı ise 79.95$.

Görsel Kaynak: http://www.polar.com/