Kickstarter’da her ürününde rekorlar kıran Pebble’dan yeni bir rekor daha geldi ve 1 saat sonunda 1 milyon dolar toplayarak en hızlı şekilde 1 milyon dolar barajını aşan firma oldu.

Pebble, Kickstarter kampanyasında akıllı saatlerini ve Pebble Core adındaki ürününü tanıttı. Bu akıllı saatler, önceki saatlerinden farklı olarak gün içerisindeki aktivitelerinizi ölçümlüyor ve nabız değerlerinizi gösteriyor. Böylece hem bir akıllı saat, hem de akıllı bileklik görevini üstleniyor. Pebble 2 ve Time 2 adında sunulan ürünlerin fiyatları sırasıyla 99$ ve 199$ olsa da, bu fiyatlarda satışa çıkan ürünlerin tükendiğini belirtmekte fayda var.  Şimdi sipariş verdiğiniz taktirde; Pebble 2 Eylül, Time 2 ise Kasım ayında teslim ediliyor.

Pebble Core ise hem koşucular hem de hackerlar tarafından kullanılabilecek bir ürün. Koşucular Pebble Core sayesinde, koşu verilerini telefonları yanında olmadan aktarabiliyor, acil durumlarda yardım için SOS gönderebiliyor, Spotify üzerinden müzikleri dinleyebiliyor ve ürünü Pebble Watch ile entegre edebiliyor. Hackerlara açık olan API’ları sayesinde de, üzerinde olan butonu istediğiniz amaçla kullanmanızı sağlıyor. Mesela; evinizdeki ışıkları buton sayesinde kapatıp/açabilirsiniz, UBER çağırabilirsiniz, arabanızı kilitleyebilirsiniz ya da sesli notlar kaydedebilirsiniz. Bu ürünün fiyatı ise 69$’dan başlıyor.

Ürünler hakkında detaylı bilgi almak için Pebble’ın Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.