Nesnelerin interneti kavramının hayatımıza giderek daha çok dahil olmasıyla bu alanda ortaya çıkan ürünlerin çeşitliliği de durdurulamayacak biçimde artıyor. Bunların en yeni ve ilgi çekici olanlarından biri ise istediğiniz kokteyli kolayca hazırlamanıza olanak sağlayan akıllı cihaz Ozz.

Kendinizi bir ev partisinde hayal edin. İçki seçenekleri arasında aklınıza daha çok hazır alınan bira, şarap gibi içkiler geliyor değil mi? Ya da şans eseri ortamda kokteyl yapmayı bilen bir arkadaş. Ozz ile bunların artık geride kalacağı günler yaklaşıyor. Akıllı kokteyl robotu Ozz size tercihleriniz doğrultusunda kokteyl önerileri sunuyor; üstelik bunu yaparken elinizde bulunan içki çeşitlerini de göz önünde bulunduruyor. Hem şık, elegan hem de oldukça sade bir tasarıma sahip olan Ozz cihazı, iphone veya android telefonunuzda bulunan Ozz uygulaması ile çalışarak, hazırlayacağınız kokteylde bulunması gereken içerikleri, bunların hangi ölçülerde kullanılacağını ve hangi sırayla karıştırılacağını size adım adım söylüyor. Kokteyl hazırlamak için ihtiyacınız olan tüm talimatları vermesinin yanı sıra Ozz uygulamasının size en beğendiğiniz kokteylleri keşfetmeniz ve barmenliğin inceliklerini öğrenmeniz konusunda tüyolar verdiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Ozz Akilli Kokteyl Makinesi

Bu fikir sizi de heyecanlandırdıysa gelin ürünün nasıl çalıştığına daha yakından göz atalım. Ozz cihazı akıllı telefonunuzdaki uygulamaya bluetooth ile bağlanıyor, telefonunuzdan uygulamayı açarak hazırlamak istediğiniz kokteyli seçtiğinizde cihaz bunu otomatik olarak algılıyor ve harekete geçiyor. Bundan sonrası ise oldukça basit ve eğlenceli adımlardan oluşuyor. İlk adımda uygulama üzerinden elinizde bulunan içecek çeşitlerini seçmeniz gerekiyor. Seçiminizi tamamladığınızda uygulama size elinizdeki içecekler ile hazırlayabileceğiniz kokteyl çeşitlerinin listesini çıkartıyor. Bu noktada size düşen tek şey listeden istediğiniz kokteyli seçmek oluyor. Seçiminizi yaptığınızda ekranda hazırlayacağınız kokteylin görüntüsü ile birlikte kökeni, ortaya çıktığı coğrafya ve kokteyl ile ilgili kısa bilgiler karşınıza geliyor. Sonraki ekranda ise kokteyli yapmak için gereken içerikler sıralanıyor ve geriye sadece kaç kişilik kokteyl hazırlayacağınızı seçmek kalıyor. 5 Adımda Ozz App

Uygulama üzerinden kokteylinizi seçtiğiniz anda cihazınız bunu otomatik olarak algılıyor ve serüven başlıyor. Uygulama size önce hangi içeceği ekleyeceğinizi söyledikten sonra siz bu içeceği Ozz cihazının karıştırma bardağına koyarken bardağın alt kısmında bulunan daire şeklindeki ışıklı alan da eşzamanlı olarak aydınlanmaya başlıyor. Siz içeceği eklemeye devam ederken ışıklar tam bir daire şeklini oluşturuncaya dek saat yönünde yanmaya devam ediyor. Bardağın alt kısmındaki daire tamamen aydınlandığında ise gereken miktarı koymuş olduğunuzu anlıyor ve ekleyeceğiniz bir sonraki içeceğe geçiyorsunuz. Son içecek de eklenmiş olduğunda, kokteylinizi bir barmen profesyonelliğinde tamamlayabilmeniz için gereken ufak detayların yer aldığı son ekran karşınıza çıkıyor ve süreç de böylece tamamlanıyor. Tüm bunların yanı sıra, Ozz uygulaması sosyal ağlar ve anlık mesajlaşma ile partiler düzenlemenize de olanak verecek şekilde dizayn edilmiş. Gelecek misafirler yanlarında hangi içkiyi getireceklerini belirtebiliyorlar böylece hazırlayabileceğiniz kokteyllerin çeşitliliği de giderek artıyor.

Ozz‘u bir de yaratıcılarından dinlemek isterseniz ürünü uygulamalı olarak tanıttıkları videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Eğer bunu evimde istiyorum diyarsanız da, Ozz’un 30 Eylül yani bugünden itibaren Kickstarter‘da desteğinizi beklemeye başlayacağını şimdiden duyuralım.

Görsel Kaynak: www.mvnd.nl