Üç boyutlu baskı teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte artık günlük hayatta sıkça kullanılan eşyaları özelleştirmek hiç olmadığı kadar kolay. Bu teknolojiden faydalanarak geliştirilen OwnPhones, şimdiye dek kullandığınız en rahat, en şık ve en becerikli kulaklık olmayı hedefliyor.

OwnPhones kulaklıklar ile ilgili en çok dikkat çeken nokta, her bir kullanıcı için özel olarak üretilmeleri. Kullanıcının kulağının şekline göre tasarlanıp basıldıklarından, kulağa mükemmel bir şekilde oturan OwnPhones kulaklıklar ile sürekli kayıp düşen rahatsız kulaklıklardan kurtulmak artık mümkün.

OwnPhones'u Tarzınıza Göre  Kişiselleştirin!

OwnPhones Kulaklıkların Kişiselleştirilmesi

OwnPhones kulaklıkların, bahsedildiği gibi kulağa tam oturacak biçimde basılabilmeleri için, kullanıcının kulağının 3 boyutlu bir modeline ihtiyaç duyuluyor. Bu üç boyutlu modeli elde etmek için tek yapmanız gereken, akıllı telefonlar için geliştirilen OwnPhones mobil uygulaması ile kulağın kısa bir videosunu çekmek. Çekilen video, OwnPhones sunucularına yüklendikten sonra bazı işlemlerden geçirilerek üç boyutlu bir model haline getiriliyor. Bu adımdan sonra ise kullanıcı, farklı stiller, renkler ve materyaller arasından yapacağı seçimlerle OwnPhones kulaklığını 10,000’in üzerinde farklı kombinasyonla özelleştirebiliyor. Bu sayede OwnPhones yalnızca kulağınızın şeklini aldığı için değil, aynı zamanda tarzınızı ve zevklerinizi yansıttığı için de bütünüyle size özgü bir kulaklık oluyor.

OwnPhones’un Özellikleri

Kulak anatominize özel tasarımları, OwnPhones kulaklıkları yenilikçi ve rahat yapan tek özellikleri değil. Aynı zamanda kablosuz olan OwnPhones kulaklıklar, Bluetooth 4.0 ile çalıştıklarından, dolanan ve yerinden çıkan kablolar olmadan müziğin keyfini çıkarabilirsiniz.

OwnPhones kulaklıklar, SoundScaping adı verilen bir gürültü engelleme özelliğine de sahip. Bu akıllı özellik sayesinde dış dünyadan gelen sesleri tamamen engelleyebileceğiniz gibi, OwnPhones mobil uygulaması ile istisnalar oluşturabilir ve etrafınızda olup bitenlerden de haberdar olabilirsiniz. Bunun yanında kulaklığınızın üzerindeki bildirim ışığı, sizin yerinize dış dünya ile iletişim kuruyor ve müsaitlik durumunuzu kırmızı, sarı ve yeşil renk ile yansıtıyor.

OwnPhones kulaklıkların sahip olduğu özellikler göz önünde bulundurulduğunda, hemen hemen her durumda kullanım için uygun olduğu söylenebilir. Bu da demek oluyor ki; eğer bir OwnPhones kulaklık sahibiyseniz, eskiden olduğu gibi egzersiz yaparken başka, araba kullanırken başka, müzik dinlerken başka kulaklık kullanmanıza gerek kalmayacak.

Son derece kişiselleştirilebilir ve çok yönlü olmasıyla dikkat çeken OwnPhones, Kickstarter’daki hedefine ulaşmış durumda. Şimdilik ufak tasarım farklılıkları bulunan; Fit, Designer Fit, Smart Fit ve Jewelry Collection olmak üzere 4 tip OwnPhones kulaklık bulunuyor. 2015 yılının Mart ayında ilk teslimatlarının yapılması beklenen yenilikçi kulaklıkların piyasaya çıkış fiyatları ile ilgili ise henüz kesin bir bilgi mevcut değil. Daha fazla bilgi edinmek için ürünün web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Görsel Kaynak: https://www.kickstarter.com