Günümüzde akıllı cihazlar sayesinde, gün içerisinde ne kadar hareket ettiğinizden tutun da gece ne kadar kaliteli uyuduğunuza kadar, rutinlerinizle ilgili hemen her detayı kayıt altına almak mümkün hale geldi. Dünyanın ilk akıllı diş fırçası serisinden Oral-B SmartSeries 7000 ile artık diş fırçalama alışkanlıklarınız da diğer rutinleriniz gibi ölçülüp değerlendirilebilecek. Oral-B SmartSeries 7000, akıllı telefonunuza Bluetooth üzerinden bağlanarak dişinizi ne sıklıkla fırçaladığınız, doğru fırçalayıp fırçalamadığınız ve ne kadar süreyle fırçaladığınız gibi önemli bilgilerin kaydını tutan akıllı bir diş fırçası. Akıllı diş fırçası, ilk bakışta abartılı ve gereksiz bir cihaz gibi gözükse de, ağız ve diş sağlığının ne kadar önemli olduğu düşünüldüğünde aslında çok faydalı olabilecek bir teknoloji.

Dünyanın İlk Akıllı Diş Fırçası: Oral-B SmartSeries 7000

Oral-B SmartSeries 7000’in Özellikleri

Akıllı diş fırçasının tasarımı, sıradan bir elektrikli diş fırçasından çok da farklı değil ve diğer tüm akıllı cihazlar gibi Oral-B SmartSeries 7000 de akıllı telefonunuzdaki bir uygulama ile eşleşerek çalışıyor. Oral-B’nin mobil uygulaması, kullanıcılara doğru diş fırçalama alışkanlığı kazandırabilmesi için özel olarak tasarlanmış. Öncelikle teşvik edici mesajlar vererek kullanıcıyı motive ediyor, daha sonra ise yapılan yanlışlara dikkat çekerek kullanıcıyı uyarıyor. Eğer fırçalama esnasında fazla baskı uygulanırsa, uygulamanın yanı sıra, fırçanın üzerindeki kırmızı ışık da kullanıcıyı bilgilendiriyor. Bunlara ek olarak uygulama, kullanıcının dişlerini fırçalarken sıkılmasını önlemek için haber başlıkları ve çeşitli fotoğraflar ile kullanıcıyı eğlendirmeye bile çalışıyor.

Dünyanın İlk Akıllı Diş Fırçası: Oral-B SmartSeries 7000

SmartSeries 7000 akıllı fırçanın bir diğer önemli özelliği de telefonunuz yanınızda olmasa bile fırçalama esnasında ölçümleri yapıp, son 20 fırçalamayı dahili hafızasında saklayabilmesi. Bu özellik sayesinde telefonunuz yanınızda olmasa bile verilerinizin kaydı tutulmaya devam ediyor.

Amazon’da 175$‘a satış buluna Oral-B SmartSeries 7000 akıllı diş fırçasının, önümüzdeki dönemlerde birçok farklı modelini ve rakibini görmek mümkün olacaktır.

KAYNAK: http://gizmodo.com/