Omate X, dışarıdan bakıldığında normal bir saat izlenimi yaratan bir akıllı saat. Çok şık bir tasarıma sahip olan Omate X akıllı saatte tasarıma önem veren kişileri hedef alıyor. İsteğe bağlı olarak değiştirilebilen bir kayışa sahip olan Omate X, standart 22 mm. boyuta sahip her saat kayışı ile uyumlu. Ayrıca ince aluminyum bir çerçeveye sahip ve 7 güne kadar şarj edilmeden kullanılabiliyor.

Omate X Akıllı Saat

Omate X’te bulunan 1.54″ kapasitif TFT eğimli dokunmatik ekranın çözünürlüğü 240×240. Batarya kapasitesi 400 mAh olan Omate X’in titreşim özelliği de bulunuyor. 45x41x11.2 mm boyutunda olan Omate X’te 2 adet fiziksel düğme var ve bunlardan biri güç düğmesi iken, diğeri de anasayfaya dönmenizi sağlıyor. USB 1.1 desteği bulunan Omate X, aynı zamanda Bluetooth Low Energy desteğini de barındırıyor. 32 MB ram ve 128 MB depolama kapasitesine sahip Omate X’te ivmeölçer ve jiroskop bulunuyor; ayrıca iOS 6+ ve de Android 4.3+ işletim sistemlerini destekleyen saatte ses ile kontrol özelliği de mevcut.

Kendi internet sitesi üzerinde satışa sunulan Omate X’in satış fiyatı 129$. Ayrıca saati satın almak isteyenlerin 15$ tutarındaki teslimat ücretini de ödemeleri gerekiyor.

Görsel Kaynak: digitaltrends.com