En popüler sanal gerçeklik cihazlarından biri olan Oculus Rift için üretilen içerik sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Daha önce de Oculus Rift’i habercilik ile bir araya getirmek için çalışmalarda bulunmuş olan medya şirketi Gannett, şimdi de Oculus Rift kullanıcılarını Dünya Kayak Şampiyonası’na götürmeyi hedefliyor.

Gannett’in yeni Oculus Rift projesi, Las Vegas’ta gerçekleşen CES etkinliğinde kullanıcıların beğenisine sunuldu. Gözlüğü taktığınız anda kendinizi, dünya şampiyonasının gerçekleştiği dağda buluyorsunuz. İçerik, panoramik fotoğraflara benzer şekilde, 360 derecelik bir görüntüden oluşuyor. Kafanızı çevirerek etrafa göz atmanız ve kayakçıları antrenman yaparken ya da konuşurken izlemeniz mümkün.

Henüz Oculus Rift resmi olarak piyasaya çıkmış bir ürün değil. Şimdiye dek satılan Oculus Rift’ler geliştirici kiti olarak geçmekte. Bunun farkında olan Steven Ahlberg, Gannett’ın reklam çözümleri ve ürün yönetimi başkan yardımcısı, projenin sınırlı bir kitleye hitap ettiğini kabul etmekle beraber, Oculus Rift’in potansiyeline dikkat çekiyor ve sanal gerçekliğin insanlara eşi benzeri görülmemiş bir şekilde, başka bir yerde oldukları hissini verebildiğini belirtiyor.

Eğer siz de Dünya Kayak Şampiyonası’nda yarışan kayakçılardan biri olmak nasıl bir duygu merak ediyorsanız, yaratılan içeriğe bu linkten ulaşmanız mümkün. Ayrıca Oculus Rift’i olmayan kullanıcılar için içeriğin iki boyutlu bir versiyonun da mevcut olduğunu belirtmekte fayda var.

KAYNAK: http://techcrunch.com/