Geçtiğimiz sene aldığı yatırımla Nod Ring’i piyasa süren Nod Labs, akıllı yüzük ailesini Nod Backspin adını verdiği yeni kontrol cihazı ile genişletmeyi hedefliyor.

Kaliforniya merkezli firmanın geliştirdiği Nod Ring, her ne kadar birçok eşyayı (nest, hue vb…) kontrol etmenize olanak sağlasa da, sanal gerçeklik platformları için ideal bir kontrol cihazı olmayı başaramadı. Nod Backspin sürümü ise, joystick/analog kumanda benzeri kullanımı ile sanal gerçeklik platformları ön planda tutularak geliştirilmiş. Bu sürümün, özellikle oyun canavarlarını memnun edeceğini söyleyebiliriz.

Nod Backspin Genel Özellikler

nod

Kullanıcın oyun oynarken rahat ve doğal bir şekilde hareket etmesine olanak sağlayan cihaz, ergonomik bir tasarıma sahip. Submilimetrik düzeyde hassasiyet ve düşük gecikme hızı ile Backspin’in, piyasada bulunan kablosuz kontrol cihazlarından bir gömlek daha üstün olma gibi bir iddiası var.

Hangi Platformlar ile Uyumlu?

Nod Labs ailesin ait ürünlerin ikisi de (Nod Ring, Nod Backspin) Android, iOS, Linux, OS X ve Windows işletim sistemleri ile uyumlu. Bunlara ek olarak, piyasaya çıkmış ya da çıkmaya hazırlanan Cardboard, Gear VR, Oculus, OSVR HMD ve Zeiss VR One gibi sanal gerçeklik platformlarını sayabiliriz. Nod Ring ile 3DR, DJI ve Parrot drone’larını yönetebiliyorsunuz ama Nod Backspin’in aynı özelliğe sahip olup olmadığı henüz netleşmemiş.

Eylül ayında piyasaya sürülmesi beklenen Nod Backspin’i, Nod Labs’in sitesi üzerinden 149$’a sipariş edebilirsiniz. Eğer geliştiriciyseniz ve cihaza erken erişim sağlamak istiyorsanız, “support@nod.com” adresine mail atabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://techcrunch.com/