Kalem kılıçtan keskindir diye boşu boşuna denmiyor, günümüzde artık teknolojik cihazlarda kullanılan donanım malzemelerinin daha erişilebilir ve düşük maliyetli olduğunu hesaba katarsak, kalemlerin kesemeyeceği şey yok diyebiliriz. NeoLab tarafından geliştirilen NEO N2 akıllı tükenmez kalem ile yazılan çizilen her şeye, her zaman erişim sağlayabilirsiniz.

11.8 mm.’lik çapı ile dünyanın en ince optik kalemi olma iddiası bulunan N2 ile çizdiğiniz ya da yazdığınız her şey kalemin yardımcı uygulaması aracılığıyla dijital ortama aktarabiliyorsunuz. Kağıda döktüğünüz her şeyi kolay bir şekilde organize edebilir ve sosyal hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Yazmaya başladığınız zaman Neo N2 otomatik olarak devreye giriyor ve yazdığınız her şeyi yine otomatik olarak kaydetmeye başlıyor. 1000 sayfalık depolama yapabildiği için yazdığınız/çizdiğiniz şeyler kaybolacak diye korkmanıza da gerek kalmıyor. Mekan, tarih ve sayfa numarasına göre ayrılmış otomatik arşivleme sistemi bulunduğu için aradığınız notlara istediğiniz zaman rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle sık sık not alan biriyseniz, N2’nın sunduğu el yazısı tanımlama özelliği baya kullanışlı diyebiliriz. Bu özellik sayesinde el yazınızı algılanıp dijital metne çevrilebiliyor.

N2 akıllı kalem, sanatçıları da ihmal etmemiş; hassas basınç algılayıcısı sayesinde resimleri yüksek çözünürlükte işleyebiliyor. Bu sayede sanatsal çalışmalar sonradan rötuşlayabileceğiniz vektör formatına çevrilebiliyor. Dahası ARM 9 çift çekirdekli işlemci ile desteklenen kalemin üzerinde saniyede 120 kare çekim yapabilen bir kamera bulunuyor ve bu kamera çalışmanızda ki her bir kalem darbesini kaydedebiliyor. Bu arada daha sonradan dinleyebilmek üzere sesinizi de kaydedebiliyorsunuz…

nCode adında özel bir kağıt kullanımını gerektiren N2, kullanıcıların bu kağıda istedikleri zaman ulaşabilmesi için NeoPDF adlı bir pdf. editörü geliştirmiş. nCode’un üzerinde, kalemin çizim yaparken kağıdın üstünde bulunduğu yeri belirleyebilen bir şablon kullanıyor; siyah mürekkepten oluşturulan şablon tüm kağıdın üzerini kaplıyor. Kağıdınız bittiği zaman ise NeoPDF editörü üzerinden rahatlıkla istediğiniz kadar nCode basmanız mümkün.

Şarj edilebilen lityum polimer bataryası normal kullanımda maksimum 3 gün dayanabiliyor, kesintisiz kullanım da ise 5 saat. Bataryayı 2 saat içerisinde full’lemek mümkün.

Kickstarter üzerinde yürüttüğü fonlama kampanyasını başarılı bir şekilde bitirmesine günler kala, 20.000$’lık hedefini 359.112$ ile aşmış bulunan Neo Smartpen’e sahip olmak istiyorsanız; üzerinde adınızın işlendiği seçeneği 168$, sade versiyonunu da 112$’a temin edebilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://www.trustedreviews.com/