Stres, hepimizin yakından tanıdığı ama genellikle göz ardı ettiğimiz gizli bir tehlike. Eğer bu tehlike kontrol altına alınmazsa sizi depresyonun eşiğine kadar sürükleyebilir. Oysa bu eşikten sadece nefes düzeninizi kontrol altına alarak kaçınmanız mümkün. Geliştirilen Spireadındaki giyilebilir nefes takip cihazı sayesinde huzurlu bir zihne kavuşabilirsiniz.

Spire ile Nefesinizi Açın

Küçük bir araba anahtarlığı boyundaki Spire, arkasında bulunan metal bir klips ile kolaylıkla kemerinize (nefes alırken vücudunuzla temas eden herhangi bir bölgesine) takılabiliyor. Cihazı ister yüzü dışarı dönük bir şekilde, isterseniz de içeri dönük olarak giyebilirsiniz.

spire-on-model

Spire nefes takip cihazı, bir bakıma kullanımına alışık olduğunuz diğer fitness cihazları ile benzerlikler gösteriyor. Örneğin; attığınız adım sayısını hesaplayabiliyor ya da çok uzun süre oturduğunuz zaman sizi hareket etmeniz için uyarıyor. Spire, diğer takip cihazlarından hassas “nefes ölçümleme” özelliği ile ayrılıyor diyebiliriz. Bu özelliği ile cihaz, nefesinizin frekansını ve boyutunu takip edebiliyor; ayrıca nefes oranınızı da hesaplayabiliyor.

“30 Dk. boyunca hiç derin nefes almadınız!”

Spire üzerinden alacağınız uyarı, piyasada bulunan herhangi bir takip cihazından alacağınız en faydalı uyarı diyebiliriz. Stresli olduğunuz için kısık bir şekilde nefes alıp veriyorsanız ya da uzunca bir süre hiç derin nefes almamışsanız, Spire nefes takip cihazı sizi hemen başlıktaki gibi bildirimlerle uyarıyor. Yaptığı hesaplara dayanarak eğer nefes alıp vermenizde ki düzensizlik devam ediyorsa, durumun kontrolünü tamamen devralıp sizi belli bir süreliğine eğlenceli bir “nefes egzersizine” tabi tutuyor. Bu egzersizin ardından size içerikli bir solunum grafiği sunuyor. Böylece hem stres seviyenizi hem de nefes düzeninizi kontrol altında tutmanızı sağlayan geri bildirime hemen ulaşmış oluyorsunuz.

Spire nefes takip cihazı, tek bir şarjla bir haftaya kadar dayanabiliyor. Ürün, kendisiyle birlikte gelen son derece şık görünümlü bir kablosuz şarj cihazı ile şarj edilebiliyor. Ayrıca kablosuz şarj cihazının üzerinde de bir USB çıkışı bulunuyor ve bu ekstra çıkış aynı anda hem telefonunuzu hem de Spire’ı şarj etmenize olanak sağlıyor. Eğer cihazın kendi kablosuz şarj cihazını evde unuttuysanız hiç merak etmeyin, çünkü ürünü diğer kablosuz şarj cihazlarıyla da şarj etmeniz mümkün.

Spire’ın tazeleyici teknolojisi, sizi hem iş hayatınızda hem de günlük yaşantınızda zinde ve huzurlu tutmayı hedefliyor diyebiliriz. Ancak tasarım bakımından üzerinizde çıkıntı yapabilir ve sıklıkla gönderdiği uyarılar cihazın amacının aksine stres seviyenizi katlayabilir. Android cihazlar ile uyum sağlaması için çalışmalara başlayan Spire’ı, iOS  (7.1 ya da üzeri) cihazları ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eylül ayında 149$‘dan satışa sunulması beklenen ürünü, şimdilik 119$’lık ön sipariş fiyatıyla buradan satın alabilirsiniz.

Görsel Kaynak: http://spire.io