Akıllı ev sistemleri denildiğinde artık akla yalnızca eşyaların birkaçını uzaktan kontrol edebildiğimiz evler değil, aynı zamanda evdeki tüm akıllı cihazları tek bir yerden yönetebildiğimiz sistemler de geliyor. Ev otomasyonu için son derece önemli olan bu merkezden yönetim sistemlerine bir yenisi daha ekleniyor: NEEO.

NEEO evinizdeki tüm cihazları tek bir yerden kontrol etmenize olanak sağlayan ve hatta kumandasını elinize aldığınızda kim olduğunuzu anlayabilen bir ev otomasyon sistemi. Bu yenilikçi sistem temelde iki temel bileşenden oluşuyor; Beyin ve Kumanda.

Beyin, tüm cihazlarınızı yönetmekten sorumlu ana bileşen. Üstelik NEEO’nun içerisinde 30,000’den fazla cihaz barındıran geniş veritabanı sayesinde beynin kurulumu oldukça kolay. Evinizdeki cihazları NEEO’un beynine bağlamak için tek yapmanız gereken “Cihaz ekle” seçeneğini seçerek eklemek istediğiniz cihazın ismini yazmak. NEEO cihaz bilgilerini sizin için bulduğunda ise cihazın bulunduğu odayı seçmeniz yeterli. Beyin cihazlarınızı kontrol edebilmek için Bluetooth 4.0, Wi-Fi, 6LowPAN, ZigBee, Thread ve Z-Wave protokollerini destekliyor. Bunlara ek olarak NEEO’nun 360 derece kızılötesi desteği de mevcut.

NEEO Kumanda İle Tüm Eve Hükmedin

NEEO’nun kumandası, The NEEO Remote, şık tasarımı ve ekranı ile hemen göze çarpıyor. Ürünün Kickstarter sayfasındaki bilgiye göre, kumandanın 291 ppi ekranı, inç başına Retina Display’den dahi fazla piksel barındırıyor. Ayrıca NEEO kumandanın eşsiz bir özelliği daha var. Kumandayı elinize aldığınızda, cihaz sensörleri ile avuç içinizi tarıyor ve böylece NEEO yönetimin kimde olduğunu anlayabiliyor. Bu özellik sayesinde hem kişiselleştirilmiş öneriler alabilir hem de çocuklarınız veya misafirleriniz için ayrı hesaplar oluşturabilirsiniz. NEEO kumandanın, bünyesindeki batarya ile tek bir şarj ile aylarca çalışabildiğini belirtmekte de fayda var.

The NEEO Remote, beyne komutlar göndermek ve eşyalarınızı kontrol etmek için tek araç değil. Akıllı telefonunuza indireceğiniz ücretsiz NEEO uygulaması ile de beyni komuta etmek mümkün. Böylece her akıllı cihaz için ayrı bir uygulama kullanmaktansa, tek bir uygulama ile tüm cihazlarınızı da hükmedebiliyorsunuz.

NEEO Mobil Uygulama

NEEO yalnızca teknik özellikleri ile değil ev estetiğine uygun, şık tasarımı ile de öne çıkıyor. Piyasaya çıkışı ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmayan ürün, aynı zamanda hedefine ulaşmış bir Kickstarter projesi. Cihaz ile ilgili daha detaylı bilgiye Kickstarter sayfasından ulaşabilirsiniz.

GÖRSEL KAYNAK: https://www.kickstarter.com