Beacon teknolojisi üzerine öne çıkan firmalardan biri olan Estimote hakkında temel bilgiyi “Beacon Nedir” yazımızda paylaşmıştık. Estimote geliştirmekte olduğu yapışkan beacon’larla da beacon teknolojisini daha yaygınlaştırmak ve “nearables” adında yeni bir kavram çıkarmak için kolları sıvamış durumda.

Estimote’un Ekim ayında teslim etmeyi planladığı yapışkan beacon’lar sadece 3 milimetre kalınlığında. Boyutundan dolayı her ürünü akıllı bir nesneye çevirelebilecek beacon sayesinde Estimote’un wearables gibi “nearables” kavramını ortaya çıkacağı öngörülüyor. Bu yeni ürünün mağazada duracak beacon’ların tasarımından dolayı kafasında soru işareti bulunan mağaza sahipleri için güzel bir haber olduğunu belirtmekte fayda var. Böylece mağaza duvarları dışında, ürünün çok fazla belli olmayan (ayakkabı altı) bölümlerine de kolaylıkla beacon teknolojisi entegre edilebilecek. Bu sadece bir ürün için kampanya yapmak istediğinizde çok sık kullanılacak bir yöntem olabilir. Perakende sektörü dışında değerli bulduğunuz eşyalara da beacon yapıştırabileceksiniz ve kaybolma ihtimalini azaltacaksınız.

Estimote Yapışkan Beacon

Aşağıdaki videodan ürünün kullanımı doğrultusunda daha detaylı bilgi alabileceğiniz Estimote’un yapışkanlı beacon’ları 10’lu paket şeklinde sunuluyor ve fiyatı 99$. Bluetooth’umuz açık bir şekilde mobil cihazlarımızı kullanmaya alışırsak, hayatımıza kolaylık getirecek beacon’lar hakkında detayları paylaşmaya devam edeceğiz.

Görsel Kaynak: blog.estimote.com