Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen All-Star maçının saha kenarı bilet fiyatı, kişi başı yaklaşık 9000$’dı! Tabii herkes bu parayı verip, oyuncuları yakından görme lüksüne sahip değil ama Samsung Gear VR sahibi olanlar seyircilerden daha yakın görme şansını elde etti.

NBA, All-Star maçı, üçlük, smaç yarışları ve smaç yarışlarına katılacak olan oyuncuların ısınma görüntülerinin bulunduğu bir çekim yapacağını duyurmuştu. Etkinlik esnasında kendi sanal gerçeklik yayınlarını yapan diğer şirketler de oldu ama All-Star çekimlerinin bulunduğu görüntüler canlı olarak yayınlanmadı.

NBA’in genel yayın başkanı Jeff Marsilio, kayıtların yeniden oynatılabilir bir değere sahip olacağını düşünüyor. Bu sayede izleyici smaç yarışmasını farklı açılardan izleyip; yarışmacıların, jürinin hatta kenarda oturan ünlülerin tepkilerini de görüntüleyebilecek. Marsilio, bu görüntülerin birkaç haftaya, Samsung’un Milk VR mağazasında ücretsiz olarak sunulacağını belirtti.

Anlaşılan bu senenin görüntülerinde sanal gerçeklik kameraların üzerinden uçarak smaç basan bir oyuncunun çekimi yok ama Marsilio; “Sanal gerçekliği halen keşif durumunda olduğumuz için oyuncuya gidip smaç basarken şu aletle biraz oyna diyemiyoruz! Ama belki seneye olabilir!” diyerek de farklı tecrübeleri müjdeliyor. NBA’in uyguladığı bu modeli diğer spor alanlarında da görmek istiyoruz.

Görsel Kaynak: http://www.wired.com/