Etrafınızda sizden habersiz gelişen olayları merak ediyorsanız ya da gün içerisinde neyi nereye koyduğunu unutan biriyseniz, giyilebilir kamera Narrative ile hem merakınızı gidereceksiniz hem de unuttuğunuz şeyin yerini hatırlayabileceksiniz.

İsviçre merkezli Narrative, dakikada otomatik olarak 2 fotoğraf çekebiliyor. Günlük yaşamın kaydını tutup, hafızayı ve yaşananları canlı tutma mantığı ile geliştirilen cihazı üzerinize giydiğiniz her şeyin üstüne kolayca iliştirebiliyorsunuz.

20 gram ağırlığında ve yaklaşık bir kibrit kutusu boyutunda (36x36x9mm) olan Narrative, 8 GB’lık hafızası ile 4000 adet resim depolayabiliyor. Üzerinde fiziksel bir düğme bulunmayan kameranın yan yüzeyinde şarjını gösteren 4 tane LED ışığı bulunuyor. Plastik korumalı mikro USB girişi de bulunan kameranın pil ömrü ise 30 saat dayanıyor. Omnivision tarafından geliştirilen kamera, 70 derecelik bir görüş alanına ve 5 megapiksellik (2592×1944) bir çözünürlüğe sahip.

narrative-clips

Lensinin bulunduğu yüzeye iki kere dokunarak, ekstra fotoğraf çekebilir ve pil durumunu görüntüleyebilirsiniz. Cihazı kapatmak için de lensini aşağıya bakacak duruma getirmek yeterli.

Beyaz, siyah ve turuncu olarak 3 farklı renk seçeneği bulunan Narrative’ın içinde bulunan ivmeölçer, cihaz hangi yöne bakarsa baksın fotoğrafları dik olarak düzenleyebiliyor. Kullanıcıya her ne kadar bulut depolama hesabı sunsa da, cihaz Wi-Fi bağlantıyı desteklemediği için depolanan resimleri USB kablosu ile aktarmak zorundasınız. Kullanıcılar, ayda 9$ ödeyerek Narrative’in sınırsız depolama alanı, çeşitli uygulamalar, akıllı görüntü işleme ve dakikalık resim düzenleyici algoritmasından yararlanabilecek. 3 aylığı 229$ ya da 12 aylığı 279$ olan abonelik seçeneğini de değerlendirebilirsiniz.

Daha önceden sitemizde yer verdiğimiz Ca7ch Lightbox adlı ürünle de benzerlik gösteren Narrative’in alacağı tepkileri merakla bekliyoruz. Narrative sayesinde herkes bir nevi ajan olacak çünkü…

Görsel Kaynak: http://www.cnet.com/