Geçtiğimiz günlerde sitemizde de yer verdiğimiz Çin’in devlerinden Xiaomi’nin 13$’a çıkarmayı planladığı Mi Band adlı akıllı bileklikten sonra, pazarın daha da kızışacağını ve fiyatların düşebileceğimi belirtmiştik. Şimdi de Movo Wave adındaki akıllı bileklik, pazardaki 100$ – 110$ fiyat baremini kırarak 25$’dan akıllı bileklik satışı gerçekleştiriyor.

2013 yılında New York’ta kurulan Movo adındaki teknoloji firmasının ürünü olan Movo Wave, diğer akıllı bilekliklerin sunduğu çoğu şeyi kullanıcılarına sağlıyor. iOS ve Android ile uyumlu olacak uygulaması sayesinde; gün içerisinde kaç adım attığınızı, kilometre yürüdüğünüzü ve kalori yaktığınızı görebileceksiniz. Sadece diğer akıllı bilekliklerde bulunan uyku düzenini takip etme özelliği bu üründe yer almıyor. Su geçirmez bir ürün olan Movo Wave”in şarjının ise 2 hafta gittiğini sitesindeki bilgilerden söyleyebiliriz.

Movo Wave

Kickstarter ya da Indiegogo tarafından destek almayan Movo Wave, bir adet akıllı bilekliği 29$‘dan sunuyor. Ama dört adet akıllı bileklik almak isterseniz de tanesi 25$‘a satılıyor.

Videosunda yer verdiği eşekle Google Glass‘a dokundurma yapan ürün, şık tasarımı ve uygun fiyatıyla diğer akıllı bilekliklerden bir adım öne çıkıyor. Teknik detayları hakkında çok fazla bilgiye ulaşamadığımız Movo Wave’in rekabetin bol olduğu akıllı bileklik pazarında nasıl konumlanacağını merakla bekliyoruz.