Motorola’nın geliştirdiği yeni kablosuz Bluetooth kulaklığı “The Hint”, sunduğu sesli destek ile “Her” filminin vaat ettiği geleceği bizlere sunmaya hazırlanıyor.

The Hint ile gelen çağrıları cevaplayabildiğiniz gibi, yön tarifi, çevrim içi sesli arama, gelen ileti mesajlarını sesli olarak dinleme ve yapılacaklar listesine ekleme de yapabiliyorsunuz.

Hint

Hint’in sunduğu özelliklerden Motorola’nın kablosuz kulaklık deneyiminin ne kadar eskiye dayandığını görebiliyoruz. IR algılayıcıları sayesinde kulağa takıldığında otomatik olarak telefona bağlanan Hint, bu özelliği ile diğer Bluetooth kulaklıklardan ayrılıyor. Ön panelinde dokunmatik teknolojiden yararlanılan Hint’in üzerinde herhangi bir fiziksel düğme bulunmuyor. Moto Hint’in paneline bir kere dokunarak Google Now ya da Siri gibi servisler ile etkileşime geçebilirsiniz. Moto X kullanıcıları, Hint’in eklediği “Moto Voice” özelliğinden yararlanarak da eller serbest etkileşiminden tam anlamıyla yararlanabiliyor.

Motorola, Hint’in kulakta gevşek durmaması için firmanın yüzlerce kulak biçimini incelediğini ve Hint’in her kulağa kolayca uyum sağlayacağını belirtmiş. Cihazla birlikte verilen 4 jel aparat sayesinde kulaklığın kulaktan düşmesi neredeyse imkansız gibi gözüküyor. Gövdesinde siyah, beyaz, gümüş ve siyah metalik kaplama kullanılan Hint’in ön panel tasarımında kumaş, deri ve ahşap tercih edilmiş. Şarj cihazı olarak kullanılan taşıma kutusu ile beraber toplamda 10 saate kadar aktif kullanılabiliyor. Taşıma kutusunun tasarımında kulaklık ile aynı malzemeler tercih edilmiş.

Motorola’nın giyilebilir teknoloji pazarı için geliştirdiği stratejisinin bir parçası olan The Hint’in baharda 149.99$’lık fiyatı ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Motorola, giyilebilir teknolojilerin zirve yaptığı bu dönemde popülerliğini yitiren Bluetooth kulaklıkları hayata döndürmeyi amaçlıyor. Bakalım Motorola’nın bu hamlesi işe yarayacak mı?

Görsel Kaynak: http://www.digitaltrends.com/