Google I/O’da peşi sıra tanıtılan Android Wear’li akıllı saatler, LG G Watch ve Samsung Gear Live’ın ardından, bu işletim sistemini kullanacağı söylenen yeni nesil cihazlarla ilgili dedikodular da yayılmaya başladı. Bu cihazlardan biri de, Motorola’nın duyurduğu akıllı saat, Moto 360.

Öncelikle belirtmekte fayda var; Moto 360, Motorola’nın giyilebilir teknolojiler konusundaki ilk tecrübesi değil. Daha önce MOTOACTV isimli bir egzersiz takip bilekliği ile pazara atılmış olan Motorola, bu defa bir akıllı saat ile karşımızda. Saatin işletim sistemi olarak Android Wear kullanacağı bilindiğinden özellikleri ve işlevi konusunda tahmin yürütmek çok da zor değil. Aynı işletim sistemini kullanan diğer akıllı saatler gibi, Moto 360’ın da temel amacı, kullanıcıyı akıllı telefonuna gelen bildirimlerden haberdar etmek ve ihtiyacı olabilecek bilgilere hızlı bir biçimde ulaşmasını sağlamak. Android Wear ile bildirimlerinizi almak için ise tek yapmanız gereken cihazınızı Android 4.0+ kullanan bir akıllı telefon ile Bluetooth üzerinden eşleştirmek.

Moto 360’ı özel kılan asıl etmen ise tasarımı. Saat gibi önemli bir aksesuarın yerini almaya çalışan akıllı cihazların birçoğu, tasarım konusunda yetersiz olmaları nedeniyle tercih edilmiyorlar. Bu konuya fazlasıyla özen gösteren Moto 360, bu noktada rakiplerinden ayrılıyor. Zira piyasadaki alternatiflerinden farklı olarak yuvarlak bir ekrana sahip olan bu akıllı saat, tüm dikkatleri üzerine topluyor.

Moto 360 Akıllı Saat

Yuvarlak ekranının yanı sıra, metal kordon seçeneği olması da Moto 360’ı rakiplerinden ayıran diğer bir özellik. Böylece daha işlevsel bir saate sahip olmak için şık bir saate sahip olmaktan vazgeçmenize gerek yok.

Cihazın lansmanı henüz yapılmadığından, başta şarj süresi olmak üzere birçok sorunun cevabı henüz bilinmiyor. Web sitesinde 2014 yazında piyasaya sürüleceği söylenen Moto 360’ın fiyatının rakipleri gibi 200$-250$ arasında olması bekleniyor.

Görsel Kaynak: http://www.techradar.com/