Berlin’de devam etmekte olan IFA etkinliği, büyük şirketlerin Android Wear işletim sistemi kullanan akıllı saatlerinin tanıtımlarına sahne olmaya devam ediyor. Resmi olarak fuarda yer almayan Motorola da, web sitesi üzerinden tanıtıldığı andan beri merakla beklenen akıllı saati Moto 360’ı, Chicago’da düzenlediği bir etkinlik ile tanıttı.

Her ne kadar yuvarlak ekranlı tasarımı ile piyasadaki rakipleri arasından sıyrılsa da Moto 360’ın işlevsel anlamda farklı olduğunu söylemek pek de mümkün değil. Android Wear kullanan diğer akıllı saatler gibi Moto 360 da kullanıcıya; bilek hareketi ile uyanma, sesli komutlar ile kontrol ve aktivite takip özelliği sunuyor. Suya ve toza karşı IP67 standartlarında dayanıklı olan cihaz, kablosuz olarak şarj ediliyor ve şarj süresinin ortalama 1 gün olduğu belirtiliyor.

Moto 360 Kablosuz Şarj Özelliğine Sahip

Motorola; Moto 360 ile birlikte, cihaz deneyimini kişiselleştirmeyi hedefleyen Motorola Connect isimli bir Android uygulamasını da tanıttı. Motorola Connect, daha doğru aktivite takibi için kullanıcıya boy, kilo ve yaş gibi detayları belirtme imkanı sunduğu gibi, saatin arayüzünün de kişiselleştirilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca Moto 360’ınızın kaybolması durumunda, uygulama üzerinden cihazınızın kaydedilen son yerini öğrenmeniz de mümkün.

Moto 360’ın Teknik Özellikleri

Teknik özellikleri bakımından da rakipleri ile benzerlik gösteren Moto 360, 320×290 çözünürlükte 1.56 inç bir ekrana sahip. Gorilla Glass kaplama ile korunan ekranın alt kısmındaki “ölü ekran” problemi ise ne yazık ki devam etmekte. Cihazın diğer teknik özelliklerini ise şu şekilde sıralamak mümkün;

  • 320 mAh batarya,
  • TI OMAP 3 işlemci,
  • 512 MB RAM,
  • 4 GB dahili hafıza.

Moto 360

Şimdilik yalnızca gri ve siyah deri kordon seçeneği bulunan Moto 360’ın satış fiyatı 249.99$ olarak belirlenmiş. Yalnız internet üzerinden satışa sunulan tüm cihazların tükendiğini de belirtmekte fayda var. Metal kordonlu Moto 360 ve plastik kordonlu model sahibi kullanıcılar için metal kordon, sonbahar aylarında satışa sunulacak. Metal kordonlu modelin satış fiyatı 299.99$, metal kordonun fiyatı ise 79.99$ olacak. Ürünün Türkiye’ye ne zaman geleceği hakkında ise maalesef bir bilgimiz bulunmamakta ama bu ülkemizde ürünü kullanan yok anlamına da gelmiyor. Ürünü kullananların yorumlarına bu yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

KAYNAK: http://engadget.com