İş ve özel hayat arasındaki dengeyi sağlamak genel olarak zordur. Sürekli olarak kullanıcının dikkatini çekmeye çalışan uygulamalar ve çığırından çıkan bildirimler sayesinde bu dengeyi kurmak daha da zorlaşıyor. Geliştirilen akıllı yüzük Mota ile kullanıcı bildirim almak istediği kişiyi ve uygulamayı kendi belirleyebiliyor.

Mota firması tarafından geliştirilen bu akıllı yüzüğün yüzeyinde, gelen bildirimleri okumanıza olanak sağlayan dokunmatik bir ekran bulunuyor. Mobil uygulaması aracılığıyla yüzüğün hangi bildirimleri göstereceğini belirleyebiliyorsunuz. Mota, firma olarak yaptığı bir açıklamada şunu diyor:

“Kullanıcı kimle konuşmak istediğini ve hangi güncellemeleri alabileceğini kendi belirliyor. Yüzük bildirimleri yazılı olarak gösteriyor. Gelen bildirimlerin rahatsız etmemesi konusunda azami ihtiyat gösteren yüzük, kullanıcıya sesli ve titreşimli uyarı seçeneği sunuyor.”

Hem bayan hem de beyler için uygun olarak tasarlanan Mota, iOS ve Android cihazlar ile uyumlu ve kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Şarjının kullanıma bağlı olarak 24 ile 72 saat arasında dayanabileceği belirtilmiş. Diğer giyilebilir teknolojiler gibi bu üründe de sık şarj etme zorunluluğu bulunuyor. Farklı boyutlar geliştirmek yerine tek boy üretim (one-size-fits-all) yaklaşımı sergileyen Mota firması, boyut kalibrasyonunu mümkün kılan bir aksesuarın geliştirileceğini belirtmiş.

mota_smartring02

Suya ve darbeye dayanıklı olarak üretilen yüzük, kullanıcıya gece siyahı ve inci beyazı olmak üzere 2 farklı renk seçeneği sunuyor. Kişiselleştirilebilir titreşim özelliği sayesinde sizi arayan kişinin kim olduğunu telefonunuza bakmadan anlayabiliyorsunuz.

Siparişlerinin dağıtımına 2015 Nisan ayında başlanacak olan Mota’yı, İndiegogo üzerinden 75$’a satın alabilirsiniz. Email, çağrı, SMS, Facebook ve Twitter gibi önemli bildirimleri etrafınızdakilere rahatsızlık vermeden kontrol etmek istiyorsanız Mota, vaat ettiği kişiselleştirilebilir uyarı sistemi ile bunu layığıyla yerine getirebilir.

Görsel Kaynak: http://novosti-n.org/